Wybierz region

Wybierz miasto

  Człowiek wysokich lotów

  Autor: Stanisław ŚMIERCIAK

  2001-07-09, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Jak co roku w pierwszą sobotę lipca ogród Willi ,Wanda", którą włodarzy wnuczka pierwszego lekarza uzdrowiskowego miasta Muszyny, Bożena Mciwujewska-Kruk ze swym mężem Ryszardem Krukiem, był miejscem miłego Spotkania ...

  Jak co roku w pierwszą sobotę lipca ogród Willi ,Wanda", którą włodarzy wnuczka pierwszego lekarza uzdrowiskowego miasta Muszyny, Bożena Mciwujewska-Kruk ze swym mężem Ryszardem Krukiem, był miejscem miłego Spotkania Przyjaciół ,Almanachu Muszyny".

  Gościem hunorowym party był Juliusz Jarończyk - fotografik oraz wielokrotny mistrz świata w modelarstwie kosmicznym, który obchodzi 50-lecie swej działalności modelarskiej.

  Lipcowe Spotkania w ogrodzie Willi ,Wanda" są wielkimi wydarzeniami nie tylko w skali Muszyny.

  Tak wielu i tak zdeklarowanych przyjaciół ma nadpopradzkie miasteczko. W tym roku wśród kilkuset gości znaleźli się ambasador RP w Strasburgu Krystyna Kalińska i prezes Rady Krajowej Izby Gospodarszej Kazimierz Pazgan, starosta nowosądecki Jan Golonka i bardzo liczna delegacja słowacka.

  Tematem dyskusji było zbójectwo sprzed wieków więc takie stroje uczestników brały udział w konkursie na przebranie, ale jednak głównym bohaterem dnia czyli gościem honorowym Spotkania był Juliusz Jarończyk.

  O Juliuszu Jarończyku, rodowitym muszynianie, mówi się, że jest człowiekiem renesansu, bo tak wszechstronne są jego zainteresowania.

  Turystyka, modelarstwo kosmiczne oraz lotnicze, sport balonowy, fotografia z urządzaniem wystaw i wydawaniem wielu albumów, realizacja filmów dokumentalnych, wreszcie prezesowanie Krynickiemu Towarzystwu Fotograficznemu.

  Najważniejszy jest w tym Klub ,Zefirek", którego Juliusz Jarończyk 40 lat temu był współzałożycielem. Modelarstwem zajął się bowiem zanim poszedł do szkoły podstawowej. Stąd 57-latek fetuje swój jubileusz modelarskiego 50-lecia.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)