Wybierz region

Wybierz miasto

  Szlaban na kajaki

  Autor: (pit)

  2000-05-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  O tym, że pływać kajakiem po granicznym Dunajcu można, ale "lądować" na jego słowackim brzegu, na dodatek bez paszportu nie wypada, przekonała się piątka kajakarzy z Warszawy i Radomia.

  O tym, że pływać kajakiem po granicznym Dunajcu można, ale "lądować" na jego słowackim brzegu, na dodatek bez paszportu nie wypada, przekonała się piątka kajakarzy z Warszawy i Radomia. Wszyscy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.
  Młodych ludzi, którzy za swoją bazę obrali Sromowce Niżne, skusił widok położonego na przeciwko tej pienińskiej miejscowości słowackiego Czerwonego Klasztoru. Postanowili tam zacumować. Pomysł okazał się o tyle pechowy, że po drugiej stronie kajakarze wpadli w ręce słowackiej policji granicznej. - To pierwszy taki przypadek w tym roku - mówi por. Marek Jarosiński, rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Przypominam, że każde przybicie środkiem pływającym po rzece granicznej do brzegu sąsiedniego państwa jast kwalifikowane jako przekroczenie granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)