Nowy Sącz: wspólna wigilia koło Ratusza

Przeszło dwa tysiące osób skorzystało już po raz piąty z zaproszenia prezydenta Ryszarda Nowaka i przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Wituszyńskiego, aby przed świętami Bożego Narodzenia przełamać się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia i delektować się smakołykami, które pojawiają się na wigilijnym stole.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© fot. stanisław śmierciak)

Przyszli tłumnie ludzie samotni i niezbyt zamożni, rodziny wielodzietne, ale również osoby nie borykające się z bytowymi kłopotami, pragnące ten wyjątkowy dzień spędzić wśród innych mieszkańców.

Zobacz także: Sądecka wigilia koło Ratusza (ZDJĘCIA)

- To bardzo miły obyczaj i co roku pojawiam się na Rynku ze swoimi druhami i z kuchnią polową z grochówką - mówi Stanisław Marduła, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy koło Starego Sącza. - My udostępniamy kuchnię, inni przygotowali zupę, wydawaniem porcji zajmują się harcerze.

Serwowano grochówkę, zupę grzybową, kapustę z grochem i pierogi z kilku odmianach przygotowane jak co roku przez Janinę Damasiewicz właścicielkę kawiarni Złoty Indeks, która od pięciu lat bierze na siebie trudy organizacji świątecznego spotkania sądeczan na Rynku. Był też gorący czerwony barszcz, a do niego krokiety z kapustą i grzybami oraz smakowite słodkie wypieki.

Wszystkim błogosławił prepozyt sądeckiej bazyliki kolegiackiej św. Małgorzaty ksiądz prałat Jan Piotrowski. On też poświęcił opłatki w wielkich koszach, z którymi małe aniołki ze skrzydełkami i aureolami nad głową ruszyły w tłum zgromadzonych mieszkańców.

Kolędy śpiewał Zespół Regionalny "Sądeczanie", a z turoniem i gwiazdą przyszła dziecięca grupa Cudoki-Szuroki.
∨ Czytaj dalej

Harcerze z I Nowosądeckiej Drużyny Wędrowniczej "Czarna Jedynka" natomiast przekazali wiceprezydentowi Jerzemu Gwiżdżowi betlejemskie światełko pokoju.

Wyjątkowym gościem sądeckiej Wigilii był Janek Mela, niepełnosprawny zdobywca dwóch biegunów. Z przyjaciółmi oraz w towarzystwie mamy, kwestował podczas tego świątecznego spotkania na protezę dla 20-letniej sądeckiej studentki.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Wyjaśnią tajemnicza śmierć studentki w Tatrach?

Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w serwisie świątecznym swieta24.pl
Stanisław Śmierciak Stanisław Śmierciak
źródło: Polska Gazeta Krakowska

Komentarze (0)

avatar
Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię