Dwa oblicza Sandecji

Jerzy Cebula
Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że Sandecja ten mecz przegra. Wszyscy zastanawiali się jak wysoko gospodarze zwyciężą. Tymczasem po przerwie goście nie dość, że szybko wyrównali, to jeszcze strzelili trzy gole i wygrali.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock 1:3 (1:0)
1:0 - Mateusz Bartków 38, 1:1 - Cezary Stefańczyk 51, 1:2 - Arkadiusz Reca 56, 1:3 - Arkadiusz Reca 83
Sędziował: Paweł Pskit.
Żółte kartki:Szczepański, Tarasenko, Aleksander - Sielewski.

Sandecja:Marek Kozioł - Michał Szeliga, Grzegorz Baran, Mateusz Bartków, Kamil Słaby (68 Bartosz Sobotka), Bartłomiej Dudzic, Bartłomiej Kasprzak (71 Arkadiusz Aleksander), Sebastian Szczepański (59 Oleksandr Tarasenko), Matej Nather, Maciej Małkowski, Josef Ctvrtnicek.
Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Marko Radić, Damian Piotrowski (67 Jakub Bąk), Maksymilian Rogalski, Wojciech Łuczak (79 Piotr Mroziński), Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca (89 Paweł Łysiak), Mikołaj Lebedyński.

Sandecja rozpoczęła mecz bardzo dynamicznie. Na bramkę rywali sunął atak za atakiem. Efektem dobrej gry był gol zdobyty przez Sobotkę. Wydawało się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. Jednak strzały Małkowskiego, Dudzica, czy Kasprzak bronił Kiełpin. Po zmianie stron Wisła ruszyła do zdecydowanych ataków i w 51 minucie stan meczu wyrównał znakomitym strzałem Stefańczyk. Wydawało się, że Sandecja ruszy do walki, ale zespół z Nowego Sącza ku zaskoczeniu wszystkich był ospały, a ciekawych akcji było jak na lekarstwo. W 60 minucie szansę na wyrównania miał Dudzic, ale mając przed sobą tylko bramkarza rywali, zawodnik Sandecji posłał piłkę obok bramki. Wynik meczu ustalił Reca, a Wisła wygrała zasłużenie prezentując dużą skuteczność. Sandecja przegrała, bo dobra jedna połowa to w I lidze o wiele za mało na odniesienie sukcesu.