Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Sacrum Profanum, jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznej jesieni w Krakowie. Tym razem przebiegał on będzie pod hasłem muzyki brytyjskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Sacrum Profanum, jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznej jesieni w Krakowie. Tym razem przebiegał on będzie pod hasłem muzyki brytyjskiej. Dlatego największą gwiazdą imprezy łączącej klasyczne brzmienia z najróżniejszymi muzycznymi eksperymentami, od techno po jazz, będzie angielski muzyk i reżyser Chris Cunningham. To kultowa, a zarazem jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci świata filmu, teledysków i reklamy.


Brytyjczyk 13 września zaprezentuje w Krakowie swoje nowe audiowizualne show i w ten sposób zainauguruje sześciodniową ucztę muzyczną. Nowe dzieło reżysera przełomowych wideoklipów takich sław jak Madonna czy Björk jest miksem niepublikowanych dotąd prac wideo. Wyświetlone zostaną one na trzech ekranach z autorskimi ścieżkami dźwiękowymi i remiksami muzycznymi.Brytyjczyk zaprezentuje swój projekt w Teatrze Łaźnia Nowa. Wiele emocji wzbudza też artysta, który wystąpi w finale muzycznej imprezy. Aphex Twin, bo o nim mowa, to z kolei jedna z najważniejszych person współczesnej muzyki electro. Krakowska publiczność będzie świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Demoniczny artysta nie tylko wystąpi po raz pierwszy w Polsce, ale na dodatek zagra dwa koncerty pod rząd. Artyście spodobało się bowiem miejsce planowanego koncertu, czyli hala ocynowni chemicznej w Nowej Hucie.

Wszystkie kawałki, jakie usłyszymy w tej osobliwej scenerii, muzyk miesiącami dopracowywał we własnej wytwórni płytowej Rephlex Records. Dzięki temu każdy jego utwór to prawdziwy rarytas dla fanów muzyki house'owej. Prócz owych dwóch sztandarowych postaci publiczność usłyszy jeszcze kilkanaście zespołów, m.in. The Cinematic Orchestrę czy London Sinfoniettę, grupy dobrze znane z poprzednich edycji. Wejściówki na festiwal w cenach od 66 zł do 149 zł można już kupować na ticketonline.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!