W sobotę 17 grudnia, podczas jubileuszowej gali Ladies Fight Night „Fortuna Dies Natalis”, w walce wieczoru niepokonana Agnieszka Niedźwiedź zmierzyła się z Samarą Santos Cunha. Polka wygrała w trzeciej rundzie i zrehabilitowała się za to, że dzień wcześniej nie zmieściła się w wymaganym limicie wagowym.

Po wpadce na ceremonii ważenia Niedźwiedź była załamana. Po wygranej z Brazylijką eksplodowała radością. Był to jeden z najważniejszych występów w jej karierze. Polka od pierwszego gongu ruszyła do przodu, udanie sprowadzała rywalkę na matę i atakowała seriami ciosów.

Blisko wygranej Niedźwiedź była już w drugiej rundzie, kiedy założyła dźwignię na staw łokciowy. Zdominowana fizycznie Cunha starał się nie poddawać, jednak w trzecim starciu walka została ostatecznie przerwana przez sędziego. Dla niepokonanej na zawodowych arenach Niedźwiedź była to dziewiąta zawodowa wygrana.

Łącznie podczas sobotniej gali kibice obejrzeli dziewięć walk, pięć w formule MMA i cztery w K-1. Efektownie, bo już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut swoją walkę zakończył Martyna Czech, która poradziła sobie z Laurą Ciulkeviciute. W walce do 57 kg w formule mieszanych sztuk walki Katarzyna Biegajło pokonała Natalię Baczyńską przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Dla obu zawodniczek był to debiut na profesjonalnym ringu.

Oto pozostałe wyniki gali Ladies Fight Night:
Małgorzata Dymus pokonała Daniele Graf jednogłośną decyzją (kat. 56 kg – formuła K-1)
Clemence Schreiber pokonała Katarzynę Sadure duszeniem zza pleców w 2. rundzie (kat. 61 kg – formuła MMA)
Patrycja Krawczyk pokonała Erike Rinne jednogłośną decyzją (kat. 56 kg – formuła K-1)
Magdalena Sormova pokonała Weronikę Zygmunt przez TKO (kontuzja Zygmunt) w 2. rundzie (kat. 52 kg – formuła MMA)
Magdalena Kasprzyk pokonała Monikę Bohn jednogłośną decyzją (kat. 52 kg – formuła K-1)
Katarzyna Posiadała pokonała Lucie Mudrochovą jednogłośną decyzją (kat. 61 kg – formuła K-1).


Zobaczcie też: Boks kobiecy. "Panowie raczej nie lubią patrzeć na walczące kobiety"


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!