Wiadomo już, jakie zakupy będziemy mogli zrobić za rok w największej nowosądeckiej galerii handlowej Trzy Korony. Potężny gmach rośnie u zbiegu ulic Lwowskiej i Krańcowej. Dwa tysiące metrów kwadratowych zajmie pięciosalowy multiplex kinowy Helios, a 665 mkw. - sklep sportowy Martes Sport. Wśród 130 lokali handlowo-usługowych znajdziemy sklepy odzieżowe Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Home&You, New Brand, Bershka, H&M, C&A, New Yorker oraz nowość na sądeckim rynku - markę Zara.

Gdy klienta dopadnie głód, będzie mógł zjeść w restauracji McDonald's i kilku innych, których nazw inwestor nie ujawnia, zanim nie zostaną podpisane umowy z najemcami. Spółka CD Locum inwestuje w budowę galerii około 300 milionów zł. Przedstawiciel inwestora Jarosław Wasiłek twierdzi, że w gmachu znajdzie się sporo miejsca nie tylko na sklepy, ale także na różne usługi z branży kulturalnej i rozrywkowej.

Kino to nie wszystko. - Dopinamy aktualnie szczegóły tej oferty, po 20 stycznia będziemy mogli powiedzieć o wszystkich propozycjach - mówi Wasiłek. Jedną z ofert spędzenia wolnego czasu w Trzech Koronach ma być kręgielnia. - Profesjonalna, na najwyższym poziomie, jakiej w Nowym Sączu na pewno jeszcze nie ma - zapewnia.

Roboty budowlane lada dzień "wyjdą z ziemi", wkrótce gmach zacznie być widoczny zza ogrodzenia. Zakończono już prace ziemne związane z posadowieniem konstrukcji budynku na żelbetowej płycie i budowę podziemnego parkingu na około 800 samochodów. W połowie stycznia rozpocznie się montaż elementów konstrukcji budynku. Całość będzie miała dwie kondygnacje podziemne i trzy naziemne.

Jarosław Wasiłek zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Termin otwarcia galerii nie zmienił się w stosunku do wstępnych deklaracji. Pierwsi klienci Trzech Koron powinni zrobić zakupy na przełomie tego i następnego roku. Na 88 arach, gdzie powstaje galeria, działało targowisko. Inwestor zapłacił miastu za ziemię rekordową cenę ponad 36 milionów złotych. Wcześniej za 25,5 mln wykupił sąsiednią parcelę należącą do zlikwidowanej spółdzielni Twórczość.

Najlepszy Piłkarz i Trener Małopolski 2011. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Sprawdź magazyn Gazety Krakowskiej! Bulwersujące zdarzenia, niezwykli ludzie, mądre opinie

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Nowego Sącza. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (31)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kasia (gość) (m)

nie gadaj głupot, bo ktoś kto przyjeżdża do Sącza busem ma do dyspozycji tylko Europę, bo Sandecja za daleko i ciężko się dostać, a w Europie nie ma New Yorkera, Bershki, H&M i wielu innych sklepów z odzieżą.

Refa (gość)

Jak zwykle stado malkontentów musi narzekać. Nic się nie dzieje źle budują coś też źle. Jak by każdemu z was dał po tysiaku tez byście znaleźli powód do narzekania. Bo trzeba podatek zapłacić, czemu tak mało jak potrzebuje więcej itp. Po prostu większość z was to tetrycy internetu tylko narzekać i narzekać. 80% komentarzy we wszystkich tematach nie tylko tym to ciągły lament. PZDR dla zadowolonych :)

Wariat (gość) (Amigo)

Racja! Nie płacą podatków,bo nowe miejsca pracy,tylko że co nam po takich miejscach, jak płacą nanjiższą krajową a ich pracownicy to niewolnicy.Niech zapłacą podatek jak każdy przedsiębiorca w polsce,to nie będe miał o nic pretensji.Oni zarabiają miliony ,a każdy mniejszy sklepik który się otworzy pada po kilku miesiącach.Nie lepiej byłoby mieć swoje sądeckie sklepy tak jak to było dawniej.Po co nam galerie z których pieniądze i tak idą zagranice.Gdyby było więcej tych małych naszych sklepików też ludzie dawali by miejsca pracy ,a tak nie mogą sobie na to pozwolić ,bo nieuczciwa konkurencja w postaci tych za...nych "molochów nie pozwala im istnieć.Szkoda pisać ,bo i tak to nic nieda.Sprzedali już niemal wszystkie polskie huty,stocznie ,kopalnie itp itd,to jeszcze nas wyprzedają teraz po kawałku.Po co wojna.sami się bez walki oddamy ,za pięniądze.

Amigo (gość)

Kur...skie zagraniczne molochy opanowały Polske, a podatków nie płacą. Niech zrobia tak jak Orban z wegier dac molochom podatek zeby kasa nie wychodziła z polski, bankom za spekulacje i sb 90% jak to zrobił Orban. Takiego nam potrzeba na te czasy.

Wariat (gość) (m)

Zaczekaj jeszcze troche,a bedziesz tymi marketami rzygac.Jak ludzie zaczna przez nich z glodu umierac,nie wiem jeszcze ile 5,10,20 lat?

as (gość)

Poco mam przepłacać w takich sklepach-wole firmową tanią odzież ....te sklepy są zbyt drogie bym mogła pozwolić sobie na rodzinne zakupy w nich .

m (gość)

jest house,jest croop,reserwed,h&m,jest juz mc donald,jest i kfc...
moze tak cos co sie nie powtarza,czego nie ma!!!?
to samo jest w europie,w sandecji,w golabkowicach..a zbytu wielkiego nie ma!
pamietacie?kolo merkury market jakis czas temu tez byly butiki,i jak dlugo puste stały??zaraz zamienili na meblowy..

Nikola (gość) (olo)

nie wiem skąd wziąłeś to 1200? jak płaca minimalna wynosi jakieś 1030 zł, a po zmianie (ale musi być rok przepracowany więc dla nowych to sie nie liczy) jakies 1140

Feniks z popiołów (gość) (Morfeusz)

No tak jak wiesniaki przyjada to sie powinno liczyc przez pol, bo kon z wozem zajmuje dwa miejsca, a reszta w golfach tez zwykle dwa albo i nawet trzy zajmie, bo przeciez jakimis liniami sobie glowy zawracac nie beda.