Chwilę po podpisaniu aktu notarialnego prezes Kosoń (w środku) przekazał czek na 25 tys

Chwilę po podpisaniu aktu notarialnego prezes Kosoń (w środku) przekazał czek na 25 tys. zł na budowę hospicjum (© fot.sławomir wrona)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Umowa podpisana, pieniądze są na koncie Nowego Sącza. W piątek prezydent Ryszard Nowak podpisał z prezesem spółki CD Locum Stanisławem Kosoniem akt notarialny o sprzedaży działki u zbiegu ulic Krańcowej i Lwowskiej. Na tym terenie trwa już budowa największej w mieście galerii handlowej Trzy Korony.

W ślad za aktem notarialnym na konto miasta wpłynęło 36,67 mln złotych. W tej kwocie jest cena, jaką miasto ustaliło dla nieruchomości, powiększona o podatek VAT. - Nie stało się tak, jak niektórzy informowali, wprowadzając w błąd opinię publiczną, że otrzymamy pieniądze na raty - mówił prezydent Nowak. - Pełna kwota została wpłacona i to cztery miesiące przed terminem.

W umowie zawartej po rozstrzygnięciu przetargu zapisano, że spółka CD Locum ma czas do końca tego roku na podpisanie aktu notarialnego i zapłacenie należnej sumy. Prezes CD Locum Stanisław Kosoń potwierdził w piątek, że inwestor bierze na siebie również koszty budowy dojazdów i chodników wokół galerii.

Wcześnie rozważana była wersja, że ta część inwestycji będzie zadaniem władz miasta. - Wjazdy do galerii będą z ulicy Modrzejewskiej i Krańcowej, koszt ich realizacji pokryje spółka - powiedział Kosoń na konferencji prasowej w ratuszu. - Również układ ciągów pieszych w okolicach galerii, czyli na ulicach Lwowskiej, Modrzejewskiej i Krańcowej, będzie przebudowany na koszt spółki.

Poza umową inwestor przekazał w piątek datek na rzecz budowanego właśnie sądeckiego hospicjum. Reprezentujący stowarzyszenie Sądeckie Hospicjum Mieczysław Kaczwiński odebrał z rąk prezesa Kosonia czek na 25 tysięcy złotych.

Galeria Trzy Korony za 300 mln zł

Prezes CD Locum Stanisław Kosoń zdradził wczoraj kilka szczegółów dotyczących powstającej galerii Trzy Korony. Jej otwarcie planuje na czwarty kwartał 2012 r. Koszt budowy wyniesie ok. 300 mln zł.

Budynek będzie liczył cztery kondygnacje. Dwie schowane pod ziemią zajmie parking na 800 samochodów. Dwa piętra nad ziemią będą miały 36 tys. metrów kw. powierzchni handlowej. Zajmie je między innymi pięciosalowe kino i sklepy marek nieobecnych dotychczas w Nowym Sączu, m.in. Zara, Pull&Bear, Bershka i Stradivarius.

Ostre, kontrowersyjne, zabawne. Czytaj blogi Przemka Franczaka i Pawła Zarzecznego

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać. Rozmowy w cztery oczy

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis!


Codziennie rano najświeższe informacje z Nowego Sącza prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sadeczanka (gość)

Zlodzieje komunistyczni oddajcie zrabowany majatek polakom wszystkim oddajecie tylko nie polakom

Shisha (gość)

"Koszt budowy wyniesie ok. 300 mln zł. " :O to jest naprawdę ogromna suma, czy ktoś sobie nie dodał przypadkiem jednego zera...?