18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święty Jan Paweł II – Koncert na dziedzińcu klasztoru klarysek w Starym Sączu

Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Dziedziniec klasztoru klarysek w Starym Sączu, gdzie gościł Jan Paweł II wynosząc w poczet świętych księżnę Kingę, założycielkę tego klasztoru, był znakomitą scenerią dla nocnego koncertu „Święci nie przemijają" w dniu ogłoszenia świętym Jana Pawła II.

W dniu kanonizacji Jana Pawła II nie było wielkich uroczystości przy ołtarzu papieskim na starosądeckich błoniach. W Starym Sączu głównym akcentem tego historycznego dnia był nocny koncert na dziedzińcu zabytkowego klasztoru klarysek.Nazwano go „Święci nie przemijają" To było bezpośrednie nawiązanie do słów Papieża Polaka wypowidzianych właśnie w Starym Sączu – „Sw^ęci potrzebują świętych".

Na klasztorny dziedziniec przyszło wielu mieszkańców nadpopradzkiego miasteczka. Była w tym gronie m.in. przewodnicząca Rady Miasta Ewa Zielińska. Nie było burmistrza, bo Jacek Lelek wraz delegacją mieszkańców, uczestniczył w uroczystościach w Watykanie.

W koncercie wystąpiła młodzież starosądeckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zanim młodzi pojawili się z muzyką, śpiewem i recytacjami, wszystkim zgromadzonym błogosławili dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu ks.Marcin Kokoszka i wikariusz parafii Św. Elżbiety w Starym Sączu ks. Paweł Pilas.

W przygotowanie koncertu wraz z młodzieżą zaangażowali się nauczyciele Liceum w Starym Sączu. Głównym koordynatorem była ucząca historii Teresa Szewczyk. Wraz z nią działali Małgorzata Stelmach, Małgorzata Jawor, Joanna Opyd i Monika Szczurek. Z zespołem młodzieżowym JP II grał na gitarze jego założyciel Mieczysław Zagórowski, który w Liceum uczy wychowania fizycznego.

Ważną, choć niewidoczną, postacią koncertu był Ryszard Garwol, akustyk z Centrum Kultury im. Adsy Sary w Starym Sączu, który zapewnił doskonalą słyszalność w trudnym akustycznie klasztornym dziedzińcu, gdzie mury powodują liczne odbicia dźwięków.

W Czasie koncertu nie obyło się od współnego zaśpiewania ‚ąrki"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto