(© Arch. Karola Trojana)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad dwieście osób wzięło udział w charytatywnym Biegu Barana. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie Józefa Szabli.

Józef Szabla ze Skrudziny (gm. Stary Sącz) ma 60 lat. Od trzech i pół roku jest przykuty do łóżka. Nie może go opuścić o własnych siłach. Samodzielnie nie potrafi nawet przewrócić się na bok, by poruszyć nogą lub ręką. Zupełnie też stracił mowę.

To właśnie dla niego zorganizowano kolejną edycję charytatywnego Biegu Barana.

Inicjatorem imprezy jest Fundacja Na Ratunek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Skrudzina.

Na starcie pojawiło się ponad dwieście osób. Biegli całymi rodzinami. Najmłodsi pokonali dystans stu metrów, najwytrwalsi przebiegli dystans siedmiu kilometrów. Niektórzy nawet boso. - Biegi charytatywne zawsze będą miały miejsce w moim kalendarzu startowym. Jeśli mam okazję pomagać, to z chęcią to czynię, a jeśli mogę to zrobić przez swoją biegową pasję to czegóż chcieć więcej - mówi Karol Trojan z Nowego Sącza, który biega bez butów. Żartuje, że po dobiegnięciu na metę może się nazwać pierwszym bosym baranem.

- Jeszcze nie policzyliśmy wszystkich pieniędzy, jakie udało się zebrać podczas imprezy na leczenie pana Józefa - mówi Bartłomiej Gościński, organizator. - Na razie mogę powiedzieć, że z samych puszek, do których można było wrzucać datki, udało się uzyskać ponad 6700 złotych. Do tego należy dodać kwoty od sponsorów i wpisowego - dodaje.

Cała kwota zostanie przekazana na leczenie Józefa Szabli, który pracował jako kierowca PKS. Mężczyzna w 2008 r. przeszedł udar mózgu. To był początek jego problemów zdrowotnych. W 2012 r. sytuacja się powtórzyła. Miał zawał pnia mózgu, a dwa lata potem kolejny zawał lewej półkuli mózgu. To przykuło go do łóżka i wiele wskazuje, że już na zawsze.

Mężczyzna wymaga stałej rehabilitacji, by nie nabawić się odleżyn. Jej koszt przewyższa jednak możliwości finansowe rodziny. Żona pana Józefa, by opiekować się mężem, musiała zrezygnować z pracy.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Ile tak naprawdę zarabiają kasjerzy w supermarketach? Sprawdźcie

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!