Nie lada gratkę będą mieli w niedzielę sympatycy żużla. Zapowiada się ciekawe popołudnie z "czarnym sportem". Z okazji 60-lecia Nowej Huty miasto zorganizuje bowiem na torze Wandy bardzo ciekawe zawody - początek o godz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nie lada gratkę będą mieli w niedzielę sympatycy żużla. Zapowiada się ciekawe popołudnie z "czarnym sportem". Z okazji 60-lecia Nowej Huty miasto zorganizuje bowiem na torze Wandy bardzo ciekawe zawody - początek o godz. 16.


Lista startowa prezentuje się imponująco. Oto ona: 1. Tomasz Gollob, 2. Emil Sajfutdinow, 3. Sebastian Ułamek, 4. Grzegorz Knap, 5. Rafał Dobrucki, 6. Adam Skórnicki, 7. Ryan Sullivan, 8. Grzegorz Zengota, 9. Daniel Jeleniewski, 10. Janusz Kołodziej, 11. Adam Pawliczek, 12. Krzysztof Buczkowski, 13. Paweł Hlib, 14. Szymon Kiełbasa, 15. Alan Marcinkowski, 16. Adrian Miedziński.
Będzie więc można zobaczyć czołowych zawodników z cyklu Grand Prix.

Przede wszystkim najlepszego w Polsce Tomasza Golloba, wicelidera cyklu, który zachowuje jeszcze szanse na tytuł mistrza świata, czwartego w klasyfikacji Sajfutdinowa, Rosjanina z mającego polskie obywatelstwo, który jest dwukrotnym mistrzem świata juniorów oraz 11. w zestawieniu Sebastiana Ułamka. Oprócz nich Australijczyka Ryana Sullivana, który obecnie nie startuje w GP, ale ma na koncie 3 miejsce z 2002 r., jest aktualnym mistrzem Polski z Unibaxem Toruń. Innego zawodnika z mistrzowskiej ekipy - Adriana Miedzińskiego. Rafała Dobruckiego z Falubazu Zielona Góra, też byłego uczestnika GP. Byłego mistrza Polski (sprzed roku) - Adama Skórnickiego, który teraz reprezentuje barwy gdańskiego Wybrzeża. Kibice zobaczą wielu, wielu innych, których osiągnięć nie pozwalają wymienić ramy tego tekstu.

Na pewno można liczyć na fanów żużla z Tarnowa, którzy przyjadą dopingować swoich - Ułamka oraz Janusza Kołodzieja czy Szymona Kiełbasę. Rozegranych zostanie dwadzieścia biegów oraz dwa dodatkowe - o puchar prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego oraz o trofeum fundowane przez Komitet obchodów 60-lecia Nowej Huty. Dość długo żużel nie gościł w naszym mieście - Wanda wycofała się z II ligi w 2005 roku. Zawodnicy będą mieli zbliżone szanse na przebudowanym torze, który ma 389,5 m długości. Obiekt Wandy pięknieje, zainstalowano nowe, pneumatyczne bandy oraz wiele krzesełek na widowni. Warto wcześniej przyjść na stadion - imprezy towarzyszące zaczną się o godz. 12 (przewidziano m.in, koncert "Czerwonych Gitar"). Prezentacja zawodników rozpocznie się o godzinie 15.30, a start do pierwszego wyścigu o 16. Wstęp na zawody jest bezpłatny! Pamiątkowy program zawodów będzie można zakupić za 8 zł.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!