Kramy rękodzielników, wędrowni artyści i obóz rycerski zwabiły w miniony weekend wielu sądeczan i turystów pod mury bazyliki św. Małgorzaty i ruiny zamku w Nowym Sączu. Okazję do przeniesienia się w średniowiecze stworzył doroczny Jarmark św. Małgorzaty.

Na polu bitewnym ścierali się rycerze, którym dzielnie sekundowały nadobne białogłowy. Walka momentami była tak zacięta, że jeden nawet złamał rękę. Sokolnicy z Polski i Słowacji prezentowali pięknego i potężnego orła. Kto chciał, poznawał m.in. tajniki wyrobu papieru czerpanego, kaligrafii, tkactwa i najstarszych technik drukarskich. Nie zabrakło również śmiałków do strzelania z łuków i machania ciężkimi mieczami. Dwudniową imprezę zorganizowało Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!