18 października specjalna komisja Rady Gminy Kamienica debatowała nad wnioskiem mieszkańców Szczawy zabiegających o referendum w sprawie podziału gminy. Dwa poprzednie wnioski szczawian odrzucono, gdyż dopatrzono się w nich błędów formalnych. Pod obrady trafił więc trzeci. Tym razem komisja nie znalazła błędu w dokumencie, a jednak zaopiniowała go negatywnie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W miniony piątek problemem zajęła się cała kamienicka rada. W porządku obrad sesji znalazł się projekt uchwały o odrzuceniu wniosku bez względu na jego poprawność. Miażdżącą większością 13 radnych odrzuciło prośbę o referendum. Tylko jedna osoba miała inne zdanie.

Komitet inicjatorów referendum spodziewał się takiego wyniku obrad jeszcze przed złożenie wniosku.
- Od początku wójt i jego zwolennicy robią wszystko, aby udaremnić nasze starania zmierzające do utworzenia samodzielnej gminy Szczawa - twierdzi pełnomocnik zwolenników referendum Mieczysław Mikołajczyk. - Wyraźnie boją się wyniku głosowania mieszkańców. Nie złożymy broni. Zamierzamy odwołać się do sądu.

Kamieniccy radni odrzucili wniosek, przywołując argument protestującej przeciwko podziałowi gminy grupy mieszkańców sołectw Zasadne, Kamienica, Zbludza i Zalesie. Gdy szczawianie wnieśli o zorganizowanie referendum, ich przeciwnicy złożyli w gminie wniosek przeciwny.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!