(© fot. stanisław śmierciak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Waldemar Olszyński, zwycięzca konkursu na dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, nie spełniał wymaganego od kandydatów kryterium dotyczącego wykształcenia - twierdzi senator Stanisław Kogut (PiS).

Senator Kogut sprawdził warunki konkursu na dyrektora MORD. - Wymagano wykształcenia technicznego, ekonomicznego lub prawniczego - wylicza senator. - Tymczasem Olszyński, działacz PO, skończył AWF.

Piotr Odorczuk z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie wyjaśnia, że podstawowym kryterium było wyższe wykształcenie. Na kierunki jedynie wskazano. Kandydat mieścił się w zakresie ekonomii, gdyż ukończył podyplomowo dwa kierunki związane z zarządzaniem oświatą.

- To szukanie dziury w całym - uważa Olszyński. Dodaje, że zwrócono uwagę m.in. na jego dobre kontakty z ludźmi . A ma za sobą 16-letnie doświadczenie w samorządach w Limanowej i Nowym Sączu. - Przecież oszusta i krętacza ludzie by nie wybrali - przekonuje.

Komentarze (17)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21

GubernatorNS (gość)

Oby was CBA rozwaliło skorumpowane mehy. Nasr... krakusów, tarnowiaków, blokują tylko Nowosądeckie drogi, matoły totalne ,bo im ciężko zrobić prawko w wielkim mieście. Po prostu jak ktoś nie umie jeździć to kupuje rower. Sam fakt tego,że ci instruktorzy to sami się powinni uczyć jeździć (Nie ćwiczą na placach, a potem ruch ulic NS jest spowolniony. My nie mamy szerokich ulic jak w USA...),bo to nie raz są kolesie zaraz po nauce,bo tato ma L-kę i jest starym SB-kiem. Wisi taki cały dzień z ręką na delikwentce w aucie i poci się i żre bolszewik P.S Blokowane są spokojne dzielnice, gdzie dzieci się bawią w ślepych uliczkach, to bejd** pchają się na siłę i mącą spokój ulicy!!!

IRENKA (gość)

Do ostatniego etapu przeszło 3 - Kądziołka, który był dotąd zastępcą, Kunka - egzaminator nadzorujący MORD i trzeci, który się guzik zna na tej tematyce. A że miał plecy, a miał bo już w kwietniu się przechwalał że ma zaklepana posadkę + palił mu się stołek w Wydz.Edukacji (już jakiś czas temu poszedł na chorobowe żeby nie wylecieć) to obsadził stanowisko dyrektora MORD. Pomimo braku kompetencji - chociaż zapomniałabym, wszędzie pisano że organizował konkursy bezpieczeństwa ruchu drogowego hahaha. I taki człowiek, zielony w temacie, przedstawił najlepszą wizję rozwoju ośrodka. Nie na długo podobno go wybrano bo już chodzą słuchy po mieście, że jest ktoś na jego miejsce, w tym kręgu wzajemnej adoracji.

ALF (gość)

Jak zwykle Kogut się błażni , jak jemu braki w wykształceniu nie wadzą to niech się od....oli od innych. Pokazał swoją kulturę na boisku , kogutku do budy.

Waszka (gość) (jpl)

Niewiesz człowieku co piszesz, a jak niewiesz to niepisz. Kogucie wywody to zwykła msciwość , typowa dla PiS-u i mię to nie dziwi, widząc popierasz kumpla z kurnika.

wOJTEK (gość)

Kogut jakie ma wykształcenie? Z resztą to PiS-dziel zawsze szuka dziury w całym te typy jak nie mącą to mieszają, Jak to bywa ( Ojciec porządny , Matka porządna a syn KOLEJARZ.
PIEJE kOGUT PIEJE.

wre (gość)

A czy to prawda, że kandydat który wygrał konkurs na dyrektora MORD miał postawione zarzuty prokuratorskie i podobno był wplątany w jaką aferę korupcyjną ??? Czy ktoś może cos wie na ten temat /

jpl (gość)

Ludzie, pomimo tego że koguta nikt nie lubi - wskazał na jawne zaniedbanie!
Ktoś kto ma zarabiać z naszych pieniędzy otrzymał posadę pomimo nie spełaniania warunków przyjęcia. Warunek techniczny - jest ważny, chodzi o to żeby dyrektor był technicznie sprawny, wiedział czym zarzadza, wiedział co kupować. A teraz przyjeli człowieka który ma "dobre kontakty z ludzmi"... czyli v00deczke spożywa dobrze. To tak jak WF'iste dać jako szefa informatyków. Samorząd to nie ośrodek ruchu drogowego, tutaj dyrekto musi wiedzieć czym zarządza. Kpina , kpina, może panią sprzątaczke następnym razem przyjmijcie na dyrektora... też pewnie ma dobre kontakty z ludzmi!