Organista Tomasz Wolak w pełni zasłużył na miano ulubieńca sądeckiej publiczności Organista Tomasz Wolak w pełni zasłużył na miano ulubieńca sądeckiej publiczności

Organista Tomasz Wolak w pełni zasłużył na miano ulubieńca sądeckiej publiczności (© fot. Stanisław Śmierciak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Muzyczne atrakcje czekają sądeczan w sobotni wieczór. Niektórzy będą pewnie mieli dylemat, który koncert wybrać. Ofertami kuszą Małopolskie Centrum Kultury Sokół i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Według zegara, pierwszy jest koncert w Sokole (ul. Długosza 3). O godz. 18 rozpocznie się tam prezentacja muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Zagra Septet Kameralistów Śląskich. Tworzą go: Dariusz Zboch i Jakub Łysik - skrzypce, Jarosław Marzec - altówka, Katarzyna Biedrowska - wiolonczela, Krzysztof Korzeń - kontrabas, Maksymilian Lipień - obój, Piotr Banasik - fortepian. Przewodniczką po ich muzycznym świecie będzie Anna Woźniakowska z Krakowa.

W Miejskim Ośrodku Kultury (Aleje Wolności 23) muzyczny występ zacznie się o godz. 19. Zagra Tomasz Wolak Rock Band. W rodzinie Wolaków talent i fascynacja muzyką są wręcz przypisane do nazwiska. Tato Stanisław jest organistą w kościele kolejowym oraz twórcą i dyrygentem Chóru im. Jana Pawła II.

Siostra Tomasza, Marzena Popławska gra na klawesynie i uczy muzyki. Brat Marek jest wirtuozem organów, a także wykładowcą krakowskich uczelni.

Tomasz również gra na organach w kościele kolejowym, ale nie stroni od estrady. Interpretuje muzykę rozrywkową , wykorzystując elektryczne organy Hammonda. Chętnie z dużym talentem i pasją także śpiewa. W Nowym Sączu słynie jako osoba, która wie wszystko o bigbitowym zespole Skaldowie, przyjaźni się z jego muzykami, a czasem gra z braćmi Zielińskimi.

Sądeczanin nie byłby sobą, gdyby na sobotnim koncercie zabrakło składowych akcentów. Wśród gości, z którymi wystąpi, jest gitarzysta Bogumił Zieliński, syn jednego z twórców grupy, znanej m.in. z przeboju "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał".Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!