Podczas XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które w środę odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha samorząd województwa docenił organizacje pozarządowe oraz osoby, które działają na rzecz innych przyznając Kryształy Soli oraz nagrody Amicus Hominum.

- Nasza codzienną współpracę oceniamy bardzo wysoko, ale to co najważniejsze, to nie jest nasza ocena, a ocena Małopolan. To oni doceniają państwa pracę na ich rzecz. Mieszkańcy z roku na rok coraz chętniej przekazują organizacjom pozarządowym 1% swojego podatku. W tym roku do ngo z Małopolski trafiło ponad 20 mln zł – mówił rozpoczynając galę rozdania nagród marszałek Jacek Krupa.

- Te dwa bardzo ważne wyróżnienia: Amicus Hominum – dla prawdziwych przyjaciół ludzi oraz Kryształy Soli – dla liderów w budowaniu wspólnego dobra, są docenieniem ogromnej roli, jaką III sektor pełni w życiu społecznym. To potwierdzenie, że są Państwo prawdziwymi architektami swojego otoczenia. Chcecie, aby zmieniało się ono na lepsze, a skala tych działań jest naprawdę imponująca. Od projektów kulturalnych i edukacyjnych, poprzez wsparcie wolontariatu i pomoc na rynku pracy, aż po opiekę nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi wyliczał marszałek.

Internauci portalu Gazety Krakowskiej spośród wszystkich nominowanych do nagrody Kryształy Soli w specjalnym głosowaniu docenili Stowarzyszenie Piękne Anioły.

[cs]

Autor: Nicol Makarewicz[/cs]

Kryształy Soli:
Ochrona dziedzictwa narodowego: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych
Edukacja i nauka: Stowarzyszenie AIESEC Polska Komitet Lokalny Kraków
Sport, turystyka, ekologia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego: Uczniowski Klub Sportowy „WIERTMET” w Libuszy
Aktywizacja gospodarcza i obywatelska: Stowarzyszenie Europe4Youth
Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Tarnowie
Grand Prix nagrody Kryształy Soli: Stowarzyszenie Europe4Youth
Nagroda Internautów: Stowarzyszenie Piękne Anioły


Amicus Hominum:
Polityka społeczna i prorodzinna: Ks. Józef Orawczak
Promocja i ochrona zdrowia: Stanisława Wodyńska
Pomoc niepełnosprawnym: Artur Dziurman
Sport i edukacja: Stanisława Szczepaniak
Działalność filantropijna: Alicja Czerwińska-Franek
Grand Prix: Stanisława WodyńskaWiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!