Szpital w Łabowej to największa prywatna inwestycja w służbie zdrowia na Sądecczyźnie

Szpital w Łabowej to największa prywatna inwestycja w służbie zdrowia na Sądecczyźnie (© fot. Stanisław Śmierciak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszy na Sądecczyźnie prywatny szpital rehabilitacyjny powstał w Łabowej. Nowa placówka zaoferuje bezpłatne usługi medyczne, na które Specjalistyczny Szpital im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu nie dostał kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Pierwszych pacjentów przyjmiemy 4 maja na dwa oddziały całodobowe - mówi Mariola Pawlak, właścicielka spółki Tukan, która wybudowała łabowski szpital.

Pół setki łóżek do rehabilitacji neurologicznej i stacjonarnej opieki medycznej przygotowano dla przewlekle chorych pacjentów, odzyskujących sprawność po operacji lub wypadku. Do tego jest ambulatorium oraz przychodnie rehabilitacyjna i neurologiczna.

Szpital zatrudnia 6 lekarzy, w większości specjalistów, 8 rehabilitantów, psychologa i logopedę specjalistę terapii zajęciowej.

- Ten szpital to spory zakład pracy - cieszy się wójt Marek Janczakj. - Większość spośród 14 pielęgniarek, 3 salowych i 6 pracowników obsługi techniczno-administracyjnej stanowią mieszkańcy naszej gminy. To ważne, bo bezrobocie mamy bardzo duże.

Placówka - zdaniem wójta - ożywi lokalny rynek pracy. Jedna z dwóch restauracji we wsi chce zatrudnić dodatkowe osoby, bo szpital negocjuje katering.

- Odwiedzający pacjentów też coś zjedzą i z chęcią zrobią zakupy koło szpitala - dodaje wójt. Sądecka firma Tukan prowadzi już mniejszą lecznicę w Nowym Sączu. Łabową wybrała na inwestycję ze względu na bliskość do Krynicy i stolicy regionu. W następnym etapie planuje powiększyć szpital o drugie piętro.

Codziennie rano najświeższe informacje z Nowego Sącza prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kraków: więzienie za gwałt na 70-latce
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!