W przyszłym tygodniu na sześciu tablicach zamontowanych na przystankach MPK w Nowym Sączu pojawią się informacje dla pasażerów o tym, gdzie jest autobus i za ile minut nadjedzie. Jak wyjaśnia dyrektor MPK Andrzej Górski, to realizacja unijnego programu dynamicznej informacji pasażerskiej funkcjonującego w kilku miastach.

Przetarg na montaż tablic i wdrożenie programu, obejmującego także komputery w autobusach, wygrała firma hiszpańska GMV. Jednocześnie z informacją świetlną emitowane będą komunikaty głosowe.

W niedalekiej przyszłości sądecki pasażer wysyłając z przystanku SMS-a, dostanie zwrotną wiadomość o żądanym autobusie.Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nn (gość) (ril)

nie wazne ,ze w boso, byle isc do przodu ,nawet o glodzie i chlodzie ,byle isc do przodu ,tak nam wmowiono ,no to idzmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kol (gość)

W niedalekiej przyszłości sądecki pasażer wysyłając z przystanku SMS-a, dostanie zwrotną wiadomość o żądanym autobusie. To po co tablice i rozkład jazdy ! A na dworcu MPK jak w Rumuni .

NS (gość)

A w kierunku Starego Sącza i dalsze miejscowości ledwo dwa autobusy a ostatni kurs 20:40 . śmiech na sali :))

kum (gość)

Mieszkam we Francji w miasteczu troche wiekszym od Nowego Sacza ,tutaj nie ma takich tablic ale autobus kursuje co OSIEM min jest czysciutko w kazdy dzien kilka egzeplazy swiezch gazet ,az chce sie jezdzic i co bilet kosztuje ponad jeden euro i wazny jest godzine od skasowania mozna z nim sie przesiasc do innego autobusu:/ bo tu liczy sie czlowiek/ A nie pokazuwa

eja (gość)

zgadzam sie sie z toba ,,das " powinni wiecj kursów dołożyć a nie ...zmieniać i skracać ....kiepska komunikacja porażka!!

ASDE (gość)

tablica na dworcu MPK od dawna nie dziala, wiec te pewnie tez nie beda dzialaly niestety...poza tym mamy tak fatalna komunikacje w saczu, ze nie wiem jaki sens jest tych tablic lepiej wiecej kursow dolozyc