MPK Nowy Sącz: tablica wyświetli przyjazd autobusu

W przyszłym tygodniu na sześciu tablicach zamontowanych na przystankach MPK w Nowym Sączu pojawią się informacje dla pasażerów o tym, gdzie jest autobus i za ile minut nadjedzie. Jak wyjaśnia dyrektor MPK Andrzej Górski, to realizacja unijnego programu dynamicznej informacji pasażerskiej funkcjonującego w kilku miastach.

Przetarg na montaż tablic i wdrożenie programu, obejmującego także komputery w autobusach, wygrała firma hiszpańska GMV. Jednocześnie z informacją świetlną emitowane będą komunikaty głosowe.

W niedalekiej przyszłości sądecki pasażer wysyłając z przystanku SMS-a, dostanie zwrotną wiadomość o żądanym autobusie.Więcej na temat

Komentarze (11)

avatar
avatar
nn (gość) ril

nie wazne ,ze w boso, byle isc do przodu ,nawet o glodzie i chlodzie ,byle isc do przodu ,tak nam wmowiono ,no to idzmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
kol (gość)

W niedalekiej przyszłości sądecki pasażer wysyłając z przystanku SMS-a, dostanie zwrotną wiadomość o żądanym autobusie. To po co tablice i rozkład jazdy ! A na dworcu MPK jak w Rumuni .

avatar
NS (gość)

A w kierunku Starego Sącza i dalsze miejscowości ledwo dwa autobusy a ostatni kurs 20:40 . śmiech na sali :))

avatar
kum (gość)

Mieszkam we Francji w miasteczu troche wiekszym od Nowego Sacza ,tutaj nie ma takich tablic ale autobus kursuje co OSIEM min jest czysciutko w kazdy dzien kilka egzeplazy swiezch gazet ,az chce sie jezdzic i co bilet kosztuje ponad jeden euro i wazny jest godzine od skasowania mozna z nim sie przesiasc do innego autobusu:/ bo tu liczy sie czlowiek/ A nie pokazuwa

avatar
eja (gość)

zgadzam sie sie z toba ,,das " powinni wiecj kursów dołożyć a nie ...zmieniać i skracać ....kiepska komunikacja porażka!!

avatar
ASDE (gość)

tablica na dworcu MPK od dawna nie dziala, wiec te pewnie tez nie beda dzialaly niestety...poza tym mamy tak fatalna komunikacje w saczu, ze nie wiem jaki sens jest tych tablic lepiej wiecej kursow dolozyc

Wybierz kategorię