MPK Nowy Sącz

Nowy solbus zakupiony przez sądeckie MPK był testowany w lipcu 2011 r. w Nowym Sączu (© Fot. Stanisław Śmierciak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

MPK Nowy Sącz. Dwie najpopularniejsze wśród sądeczan linie komunikacji miejskiej "7" i "23" od wrześnie nie będą obsługiwane po godzinie 21. W miejsce ich kilku wieczornych kursów, wjeżdżających do dzielnic Gorzków i Helena, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomi nowe linie nocne 101 i 102.

MPK Nowy Sącz: cztery autobusy na dwóch liniach nocnych- Stworzenie linii nocnych zostało poprzedzone dokładną analizą przewożenia pasażerów kilkoma ostatnimi kursami "siódemki" i "dwudziestki trójki" - zapewnia Andrzej Górski, prezes sądeckiego MPK. - Nowy rozkład jazdy umożliwi przesiadanie się z jednej do drugiej tym, którzy chcą dotrzeć z Heleny na Gorzków lub odwrotnie. Poza tym będzie można z tych kursów przesiąść się na ostatnie kursy linii podmiejskich. Chodzi w tym przypadku o trasy w kierunkach Starego Sącza, Dąbrowy, Mszalnicy, Mystkowa, Nawojowej i Kamionki Wielkiej.

MPK Nowy Sącz: z codziennego rozkładu zniknie linia nr 34Na tabliczkach z rozkładem jazdy wiszących na przystankach uwzględniono linię nr "34" z zastrzeżeniem, że część kursów w dni powszednie została zawieszona na okres wakacji, ale od września ta linia zniknie całkowicie.
- Brak linii "34" wyrównają pasażerom zmiany w rozkładzie jazdy linii "35", bo obydwie trasy pokrywały się niemal całkowicie - zauważa prezes Górski.

Do połowy września MPK utrzyma wydłużenie niektórych kursów linii nr 24 Nowy Sącz - Stary Sącz do nowego kąpieliska "Stawy". Drobne korekty godzin odjazdu autobusów, uwzględniające wnioski pasażerów, obejmą linie 5, 10, 11, 25, 26, 31 i 37.

Na dziesięć nowych autobusów solbus, zakupionych przez MPK, przyjdzie sądeczanom poczekać do ostatnich dni września. Taki termin dostawy pierwszej partii pojazdów wynika z warunków zapisanych w kontrakcie.

Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego:Linia 101 ma kurs z dzielnicy Gorzków (ul. Stramki). Jedzie przez dworzec autobusowy MPK, Rynek,ul. Paderewskiego do Centrum Handlowego Gołąbkowice. Wykonuje też kursy w kierunku przeciwnym. Odjazdy: godz. 21.25, 21.55, 22.25, 23.10 i 23.35. W kierunku przeciwnym: godz. 21.30, 22.00, 22.35, 23.05 i 23.35.

Linia 102 przystanek początkowy ma przy ul. Lwowskiej, nieopodal powstającej Galerii Handlowej Trzy Korony. Jedzie ul. Prażmowskiego, Królowej Jadwigi, przez dworzec autobusowy MPK przy ul. Kolejowej, Aleje Wolności, ul. Długosza, Rynek. ul. Marcinkowicką od pętli autobusowej przy ul. Dunaj-cowej w dzielnicy Helena.
Odjazdy: godz. 21.10, 22.10, 23.10. W kierunku przeciwnym: godz. 21.30. 22.30 i 23.30.

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kasia (gość)

PERFEKCYJNY
LOKALIZATOR POZYCJI
SKOPIUJ LINK: fw.pl/lokazlizacja
SKUTECZNOŚĆ 100%
ZNAJDZIESZ KAŻDEGO

NS (gość)

A kiedy będzie linia prowadząca przez Chełmiec -> Małą wieś -> Świniarsko -> Podrzecze -> Stawy Stary Sącz ->Węgierska ->MPK ?? . Jestem pewien że za równo w roku szkolnym jak i wakacje ta linia cieszyła by się dużym powodzeniem . Ale nikt niestety o tym nie pomyśli ...

Sadeczanin (gość)

Zarząd MPK trochę sobie tego nie przemyślał i chyba nie zrobił cos w rodzaju wywiadu środowiskowego a po za tym mało wie chyba o mieście w którym prowadzi swoją działalność. Mam tu na myśli kursy niby "nocne". Otóż drogi zarządzie mieszkam w tym mieście od 23 lat tak naprawdę Nowy Sącz nocą żyje przez 3 dni w tygodniu(czwartek, piątek i sobota). Więc polecił bym puszczenie w tedy prawdziwych linii nocnych kursujących po godz 24:00 na wzór Krakowa np co 1h lub co 45min od 24:00 do 3:00 i prosze mi uwierzyc ze to by sie Państwu opłaciło.

Sweet:* (gość)

Nie wiem po co komu to zmieniac i robic zamęt jak dobrze było....nudzi wam sie ładnie tam w tym mpk....duzo jest linii autobusowych które za cały dzien maja góra 10 pasażerów,to takie polikwidować a nie te najpopularniejsze

kiwnik (gość)

linia nocna która ma ostatni kurs o 23? to chyba po prostu te same kursy zmienił nazwe bo nic innowacyjnych w tym nie ma

Stały pasażer (gość)

Również nawiązuję do linii 24 po godzinie 23 że przyjazd do dworca MPK powinien być skoordynowany z odjazdem nowej linii 101 .Jest to dla mnie niezrozumiałe że nie można zmienić rozkładu linii 101 o 5 minut czyli odjazd z Gorzkowa np. o 23:15 żeby można było zawsze zdążyć z linii 24 a nie czekać około 30 minut,

podwodny_spawacz_drewna (gość)

IMHO nocą to one nie jeżdżą, bardziej by pasowało "linie wieczorne" niż nocne.

pasażer102 (gość)

Widziałem te tabliczki na przystankach i bardzo się ucieszyłem, że coś takiego ma miejsce.
Jednocześnie przykro, że po północy już nie można pojechać a na pewno by się przydało.

Kompek (gość)

Linie nocne jak mówi sama nazwa powinny kursować w nocy.
Niektórym ta zmiana nie spodoba się np. jeżeli ktoś jedzie linią 24 i dojeżdża do dworca 23:12, a linia 101 odjeżdża z Gorzkowa o 23:35 będzie musiał czekać +/- jakieś 30 minut.
Obecnie nie ma to miejsca bo kurs lini 7 jest o godzinie 23:19.
MPK powinno dopasować rozkłady lini nocnych aby czas oczekiwania na nie po dojeździe inną linią był krótszy.

N0_FeaR

zaczynają sie rozwijac ;) ale co to za linie nocke jak nr 23 i 7 jezdziły o tych doszinach niech zrboią kursy kolo 1 -3 w nocy Sącz jest wtedy pusty ani jednego środka transporku nie licząc oczywiście radiowozów i taxówek :D