MPK Nowy Sącz: cztery autobusy na dwóch liniach nocnych
- Stworzenie linii nocnych zostało poprzedzone dokładną analizą przewożenia pasażerów kilkoma ostatnimi kursami "siódemki" i "dwudziestki trójki" - zapewnia Andrzej Górski, prezes sądeckiego MPK. - Nowy rozkład jazdy umożliwi przesiadanie się z jednej do drugiej tym, którzy chcą dotrzeć z Heleny na Gorzków lub odwrotnie. Poza tym będzie można z tych kursów przesiąść się na ostatnie kursy linii podmiejskich. Chodzi w tym przypadku o trasy w kierunkach Starego Sącza, Dąbrowy, Mszalnicy, Mystkowa, Nawojowej i Kamionki Wielkiej.
MPK Nowy Sącz: z codziennego rozkładu zniknie linia nr 34
Na tabliczkach z rozkładem jazdy wiszących na przystankach uwzględniono linię nr "34" z zastrzeżeniem, że część kursów w dni powszednie została zawieszona na okres wakacji, ale od września ta linia zniknie całkowicie.
- Brak linii "34" wyrównają pasażerom zmiany w rozkładzie jazdy linii "35", bo obydwie trasy pokrywały się niemal całkowicie - zauważa prezes Górski.
Do połowy września MPK utrzyma wydłużenie niektórych kursów linii nr 24 Nowy Sącz - Stary Sącz do nowego kąpieliska "Stawy". Drobne korekty godzin odjazdu autobusów, uwzględniające wnioski pasażerów, obejmą linie 5, 10, 11, 25, 26, 31 i 37.
Na dziesięć nowych autobusów solbus, zakupionych przez MPK, przyjdzie sądeczanom poczekać do ostatnich dni września. Taki termin dostawy pierwszej partii pojazdów wynika z warunków zapisanych w kontrakcie.
Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego:
Linia 101 ma kurs z dzielnicy Gorzków (ul. Stramki). Jedzie przez dworzec autobusowy MPK, Rynek,ul. Paderewskiego do Centrum Handlowego Gołąbkowice. Wykonuje też kursy w kierunku przeciwnym. Odjazdy: godz. 21.25, 21.55, 22.25, 23.10 i 23.35. W kierunku przeciwnym: godz. 21.30, 22.00, 22.35, 23.05 i 23.35.
Linia 102 przystanek początkowy ma przy ul. Lwowskiej, nieopodal powstającej Galerii Handlowej Trzy Korony. Jedzie ul. Prażmowskiego, Królowej Jadwigi, przez dworzec autobusowy MPK przy ul. Kolejowej, Aleje Wolności, ul. Długosza, Rynek. ul. Marcinkowicką od pętli autobusowej przy ul. Dunaj-cowej w dzielnicy Helena.
Odjazdy: godz. 21.10, 22.10, 23.10. W kierunku przeciwnym: godz. 21.30. 22.30 i 23.30.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?