Muszynianki o krok od brązowego medalu

Tak jak się należało spodziewać drugi mecz mineralnych z Impelem nie był tak łatwy jak sobotni. Mimo ogromnych emocji, nie brakowało ciekawych akcji i zwycięstwa muszynianek, które są już tylko o krok od brązowego medalu. Muszą wygrać jeszcze jedno spotkanie.

Polski Cukier Muszynianka – Impel Wrocław 3:2 (25:16, 25:22, 24:26, 15:25, 15:10)
MVP: Paulina Maj – Erwardt.
Sędziowali: Rafał Pośpiech i Bogumił Sikora.
Stan rywalizacji: 2-0 dla zespołu Polski Cukier Muszynianka.
Polski Cukier Muszynianka: Radenković, Plchotova, Carter, Różycka, Sosnowska, Kurnikowska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala, Gierak, Jasińska.
Impel: Grejman, Ptak, Hagglund, Cutura, Kąkolewska, Kwiatkowska, Sawicka (libero), oraz Kauffeldt, Kaczor, Topić, Gryka.
Pierwszy set to popisowa gra gospodyń, ale w drugim wrocławianki zaczęły lepiej zagrywać i atakować. Dopiero pod koniec seta po ataku Carter było 21-17 dla muszynianek, Tej przewagi podopieczne Bogdan Serwińskiego nie pozwoliły rywalkom odrobić. Trzecia część meczu była najbardziej emocjonująca. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły gospodynie 8-7, a na drugiej Impel 16-14. Emocje sięgnęły zenitu pod koniec seta. Mineralne prowadziły 24-22 i miały piłkę meczową. Niestety problemy z odbiorem zagrywki Hagglund spowodowały, że Impel odrobił starty i wygrał. Czwarta część meczu to znakomita gra zespołu gości. Po drugiej przerwie technicznej prowadzeniu 16-8 trener Serwiński wpuścił na boisko wszystkie zmienniczki, a podstawowe siatkarki z Muszyny odpoczywały. To był dobry pomysł, bo tie breaku mineralne szybko objęły prowadzenie, a blok Plchotova-Carter skutecznie zatrzymała Ćuturę i w konsekwencji Polski Cukier Muszynianka wygrał mecz i do brązowego medalu brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia. Jeżeli Impel wygra dwa razy to ostatni mecz rozegrany zostanie w Muszynie.