(© Stanisław Śmierciak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łuna rozświetliła niebo nad Obidzą, wioską położoną w Beskidzie Sadeckim. Ogień rozprzestrzeniał się od komina, w którym zapaliły się sadze. Na pomoc ruszyli strażacy.

Oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu o godz. 21.20 w piątek odebrał alarm o pożarze we wsi Obidza w gminie Łącko. Według relacji wzywającego pomocy ogień rozprzestrzeniał się od komina, w którym samoczynnie zapaliły się sadze.

Do wioski położonej w górach Beskidu Sądeckiego pospieszył wóz gaśniczy PSP z Nowego Sącza. Najszybciej gaszenie podjąć mogli druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Bardzo blisko do pożaru miała także OSP z Kadczy, która dysponuje pojazdami mogącymi poruszać się w bardzo trudnym terenie, a przecież w górach panują teraz warunki prawdziwie zimowe.

Jak relacjonuje oficer dyżurny nowosądeckiej PSP, dzięki zaalarmowaniu straży niemal natychmiast po wybuchu pożaru, a dzięki temu szybkiemu dotarciu na miejsce jednostek gaśniczych, udało się uratować dom.

Akcja gaśnicza trwała około godziny.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!