Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

materiał internauty
Mirek Hędrzak, Miro GoShot oraz Stefan Leśniowski
W pierwszym dniu turnieju odbyły się eliminacje grupowe, w których sądeczanie zajęli pierwsze miejsce w grupie A. Wszystkie drużyny zdobyły po 3 punkty, ale sądeczanie legitymowali się najlepszym bilansem bramek.

FlorbalStore.pl Nowy Sącz w meczu otwarcia po zaciętym pojedynku „bramka za bramkę” nieznacznie ulegli Góralom Amatorzy Nowy Targ 8-9. W drugim meczu eliminacyjnym pewnie pokonali Floorball Club Pupile Pustków 9-3.

W następnym dniu obejrzeliśmy już mecze finałowe. Półfinał sądeczanie niestety przegrali z drużyną Wataha Nowy Targ 6-10, jednakże zrehabilitowali się w „małym finale” pokonując drużynę Górali Amatorzy Nowy Targ 11-10. Mecz był zacięty, a wynik 6-6 do przerwy nie wróżył żadnej z drużyn zwycięstwa. Sędziowie dyktowali po kilka 2 minutowych kar dla każdej z drużyn, a nawet 2 rzuty karne „Góralom”, po których nie padły bramki. W drugiej połowie sądeczanie przegrywali 6-8, ale stanęli na wysokości zadania i zaczęli odrabiać straty. W końcówce meczu udało się zdobyć przewagę jednej bramki i wygrać spotkanie.

Na uwagę zasługują także indywidualne wyróżnienia. Bramkarz FlorbalStore.pl Nowy Sącz Andrzej Pestkowski został wyłoniony jednym z najlepszych zawodników półfinału, a obrońca Mateusz Turwoń najlepszym obrońcą całego turnieju.

Skład FlorbalStore.pl Nowy Sącz: Andrzej Pestkowski, Mariusz Górowski, Bartek Ciapała, Tomasz Peciak, Tomasz Cielecki, Mateusz Turwoń, Artur Tylka.