(© Arch. UM w Nowym Sączu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu otrzymał zgodę na budowę mostu heleńskiego. W ciągu tygodnia ma podpisać umowę z wykonawcą.

W końcu Miejskiemu Zarządowi Dróg udało się zdobyć Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Brak tego dokumentu wstrzymywał rozpoczęcie budowy nowego mostu nad Dunajcem wraz z przebudową układu komunikacyjnego ulic Krakowskiej, Legionów i Bulwaru Narwiku.

MZD z wnioskiem o pozwolenia na budowę wystąpiło do wojewody 25 lipca. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta w tym czasie roboty przy budowie mostu miały już dawno iść pełną parą. Miesiąc temu Bernard Stawiarski, wójt Chełmca, z tego powodu na łamach „Gazety Krakowskiej” wyrażał swe wątpliwości, czy Nowy Sącz jest w ogóle przygotowany na wielką inwestycję. Wczoraj na stronie urzędu miasta pojawił się komunikat, opatrzony tytułem: „Zadowolony prezydent Nowak: dotrzymałem słowa”.

- Zgodnie z procedurą w ciągu tygodnia podpisana zostanie umowa z wyłonionym wykonawcą realizacji inwestycji - firmą Banimex z Będzina, która zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 76 456 800 zł z dziesięcioletnią gwarancją na wykonane prace - informuje Renata Stawiarska z biura prasowego prezydenta Nowego Sącza.

W ciągu dwóch tygodni od dnia podpisania umowy wykonawca ma przedstawić harmonogram budowy nowego mostu heleńskiego.

WIDEO: Jakie mięso jest najzdrowsze?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!