Nocne poszukiwania zaginionego Bartłomieja W Nocne poszukiwania zaginionego Bartłomieja W

Nocne poszukiwania zaginionego Bartłomieja W. To najpewniej jego ciało znaleziono w Mostkach (© Marcin Deja/starosadeckie.info)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pięciu mężczyzn usłyszało prokuratorskie zarzuty. Jeden był karany za zabicie własnego ojca siekierą.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny, którego zwłoki policja odnalazła w środę (4 października) wieczorem w Mostkach. Śledczy nie wykluczają jednak zmiany kwalifikacji czynu na zabójstwo.

- Po pewnych cechach identyfikacyjnych oraz po ubiorze, który mężczyzna miał na sobie, możemy z bardzo dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że to zaginiony 25 września mieszkaniec Gołkowic Dolnych - mówi Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy.

Stuprocentową pewność dadzą jednak wyniki badań DNA znalezionej osoby. Najwcześniej można się ich spodziewać za kilka tygodni. W tym wypadku będzie to tylko formalność.

Ciało mężczyzny było zakopane w ornym polu, w dole o głębokości około półtora metra. W tej sprawie zatrzymano pięciu podejrzanych. Są to mężczyźni w wieku od 32 do 38 lat.

- Wszyscy mieszkają w okolicach Starego Sącza. W gronie zatrzymanych jest mężczyzna, który w 2010 roku został skazany za zabójstwo i w związku z tą zbrodnią odsiadywał wyrok - informuje prokurator Łukacz.

W oparciu o zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy trzech z pięciu zatrzymanych usłyszało zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem i pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz zbezczeszczenia zwłok. Czwarty usłyszał zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności z udręczeniem i zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem (z zamiarem ewentualnym) pokrzywdzonego oraz zbezczeszczenia jego zwłok.

Czytaj więcej na www.gazetakrakowska.pl

WIDEO: Dlaczego za kółkiem puszczają nam nerwy?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Kryminalne

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

BP (gość) (ciekawskiiii11)

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/219340,olszanka-zamordowal-ojca-ale-w-samoobronie,id,t.html

teraz pewno też w samoobronie w 5 sk.... mordowali człowieka! Ciekawe co na to sąd. Pewno mamusia coś wymyśli...