Nowy Sącz. Z Budżetu Obywatelskiego Małopolski kupili sprzęt ratujący noworodki dla sądeckiego szpitala

Oddział Neonatologii Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu wzbogacił się o sprzęt o wartości prawie 390 tys. zł. Aparaturę ratującą życie noworodków kupiono w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
 Archiwum

Dwa aparaty do nieinwazyjnej wentylacji dla noworodka wcześnie urodzonego, inkubator zamknięty i drugi otwarty oraz aparat USG trafiły do sądeckiego szpitala.
- Sprzęt posłuży do zapobiegania śmierci noworodków wcześnie urodzonych, a także ograniczy negatywne konsekwencje zdrowotne, takie jak zespół zaburzeń oddychania, dysplazja oskrzelowo-płucna, niedokrwistość czy też niedojrzałość układu odpornościowego - podkreśla Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Dodaje, że aparatura ułatwi wczesną diagnostykę , rozpoznanie chorób czy wad i ich wczesne leczenie, co przyczyni się do zmniejszenia śmiertelności, niedorozwoju lub inwalidztwa dzieci.

Obecnie na Oddziale Neonatologii i IT jest 20 łóżeczek, w tym sześć stanowisk opieki pośredniej i trzy intensywnej terapii. Dyrekcja szpitala planuje stworzyć jeszcze trzy stanowiska IT. Szuka środków zewnętrznych na wyposażenie.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Kierowcy kontra rowerzyści. Kto lepiej dba o bezpieczeństwo?

Autor: TVN24, x-news

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane