Od lipca w Polsce będziemy mogli mieć amerykańskie tablice rejestracyjne! Wielu na to czekało

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury poinformował, że od 1 lipca będzie można zamawiać tablice rejestracyjne o zwężonej czcionce i zmniejszonych wymiarach, czyli tzw. tablice amerykańskie.
Zdjęcie ilustracyjne
 Pixabay

W Polsce tablice rejestracyjne mają wymiary 520 na 114 mm, zaś auta w Stanach Zjednoczonych czy Japonii zaprojektowano pod tablice o wymiarach 305 na 115 mm. Właściciele aut importowanych z USA i krajów azjatyckich są zmuszeni do wyginania tablic, ponieważ nie mieszczą się w fabrycznie przygotowanym do tego miejscu.

Ma się to zmienić. Jak informuje ministerstwo infrastruktury mniejsze tablice będą pasowały do samochodów sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych i Azji. Nie poinformowano jeszcze, czy za nowe tablice trzeba będzie zapłacić.


Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

20.06.2018, 21:25

Ja przynajmniej jeżdze europejskim samochodem gdzie nie trzeba wyginać tablic lamusie z amerykańskim lamborgini szkoda że jeszcze nie dostałeś mandatu za to że jeździsz bez tablic bo to jest wykroczenie głupku.

19.06.2018, 18:12

JA TEŻ SZCZAM

19.06.2018, 15:44

tia super, a kiedy bedziemy miec legalne wizy, bo ja szcze na zachód typu niemcy, francja anglia holandia, i chce wyjechać do jedynego kraju ktory ma sens i w ktorym jest wolnosc słowa.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Powiązane