Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

AZS Energa Koszalin 29 (11) czyli Horror ze szczęśliwym końcem

Daniel Weimer
Stanisław Śmierciak
AZS Energa Koszalin 29 (11)

Bramki: Dubajova 8, Leśniak 5, Płachta 4, Gadzina 4, Olszowa 4, Szczecina 2, Masna 2, Figiel 1 - Lisewska 14, Matuszczyk 4, Chmiel 3, Kobyłecka 2, Muchocka 2, Błaszczyk 2, Odrowska 1, Winter 1.

Stan 1:0. Gra się do 2 zwycięstw.

Rozpoczęło się po myśli miejscowych. Po rzutach Karoliny Olszowej i Pauliny Masnej prowadziły 2:0, a w 5 min, dzięki skuteczności Katariny Dubajovej - 4:2. Rywalki wykorzystały jednak rozluźnienie w szykach sądeczanek, w 11 min doprowadzając do remisu 5:5, by chwilÍ później zyskać nawet przewagę dwóch goli. I to było wszystko, na co je było stać w pierwszej połowie.

Podopieczne trenerki Lucyny Zygmunt "zaskoczyły". by z nawiązką odrobić straty i na przerwę schodziły przy wyniku 17:11 na ich korzyść. Wydawało się, że druga połowa przebiegnie pod dyktando Olimpii/Beskidu. Koszalinianki udowodniły wszak, że potrafią walczyć. Korzystając z błędów popełnianych przez rywalki w obronie jęły odrabiać straty i w 41 min, głównie dzięki rzutom Sylwii Lisewskiej to one prowadziły 22:21.

Sądeczanki odzyskały przewagę (w 55 min było 29:26). W dramatycznej końcóewce zespół AZS doprowadził do wyrównania, a o wygranej ekipy gospodyń zadecydował gol zdobyty na 5 sek. przed końcem zawodów przez KarolinÍ Płachtę.