Przeciwnicy rządu zebrali się przy drodze prowadzącej na wzgórze i blokowali wjazd na Wawel politykom Prawa i Sprawiedliwości. Doszło do zamieszek, konieczna była interwencja policji.

Grupa kilkudziesięciu osób próbowała zablokować wjazd polityków PiS na wzgórze wawelskie. Kilka osób położyło się na podjeździe w kierunku Bramy Herbowej skandując: "Solidarni z opozycją", uniemożliwiając przejazd kolumnie samochodów z politykami. M.in. premier Beatą Szydło oraz Jarosławem Kaczyńskim, który 18 każdego miesiąca przyjeżdża na Wawel uczcić kolejną miesięcznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich.
Na miejscu interweniowali policjanci, którzy siłą usunęli osoby leżące na podjeździe. Funkcjonariusze utworzyli kordon, który umożliwił przejazd samochodom.

W momencie wyjazdu protestujący stali pod Bramą Herbową, gdzie policja blokowała dostęp na Wawel. Po ponad godzinie samochody, z premier Beatą szydło oraz Jarosławem Kaczyńskim, wyjechały Bramą Bernardyńską.

Jednak protestującym udało się zablokować kolumnę samochodów z pozostałymi politykami PiS. Wśród nich byli
Ryszard Terlecki i Jacek Osuch. Policjanci starali się nie dopuszczać protestujących do samochodu. Jeden z protestujących trzymając w ręce polską flagę rzucił się samochód i jednocześnie rozbił jajko o przednią szybę pojazdu.


Autor: Piotr Drabik

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

POLAK (gość)

Wy.... w kosmos PIS, PO, Nowoczesną, KOD i pozostałych komuchów i w naszej ojczyźnie zapanuje ład i porządek.

jan (gość)

wielki SZACUN dla KRAKUSÓW nadzieja odżyła że Kraków będzie kiedyś jeszcze królewskim GRODEM a WAWEL będzie kryptą tylko dla wielkich i że to co się teraz dzieje to tylko przejściowe

Bezimienny (gość)

Komistycznej partii POPiS udało się ciągłymi burdami wewnątrz jej struktór wmówić społeczeństwu, że tak naprawdę jej socjal-świeckie skrzydło (PO) i socjal-katolickie skrzydło (PiS) stanowią dla siebie alternatywę, podczas gdy socjalny, prawie, że komunistyczny plan mają niezmiennie te same od dekad. Teraz Partia Oligarchów jest wsparta przez wytworzoną na drodze kancerogenezy .Nowotworową oraz Kwik Odtłuszczanych Darmozjadów, walczących za 20.000 złotymi miesięcznie emerytury dla UBeckich oficerów. Łamanie palców i wyrywanie paznokci to ciężka praca, a ścieżki zdrowia są jeszcze bardziej wymęczające dla pałujących, gdyż pałowani się lenią, nie spalając żadnych kalorii. UBekom nie powinno się emerytur dorównywać do średniej krajowej, lecz powinno się ich na latarniach wieszać.

franki (gość)

No to wypierdzielać .Chyba nie myślisz ,że oddamy wam chociaż metr ziemi ,sługusy Brukseli czerwone komuchy potomkowie sługusów Moskwy .