Piłka ręczna – I liga kobiet. Sądeczanki gromią

Jerzy Cebula
O ile wygrana zespołu z Nowego Sącza nie zaskakuje, o tyle rozmiary z pewnością tak. Wiele wskazuje na to, że zespół znad Dunajca wreszcie prezentuje wysoką formę.

Sparta Oborniki – Dwójka Profil Nowy Sącz 11:27 (6-13)
Sparta: Gładecka 6, Filoda 3, łakomy 1,, Kaszakowiak 1.
Dwójka Profil: Kamieniarz, Błaszczyk - Kawa 5, Kulig 5, Cempa 4, Sroka 4, Olejarczyk 4, Kamińska 3, Kuroś 1, Fecko 1.
Dla drużyny z Nowego Sącza było to niezwykle ważne spotkanie. Sądeczanki pokazały w ostatnich w meczach, że ich forma rośnie, a tak przekonywujące zwycięstwo pokazuje, że to jest ten zespół, który w poprzednim sezonie bez większych problemów gromił rywali. Początek spotkania w Obornikach należał do sądeczanek, które grały szybko i skutecznie prowadząc po rzucie Kulig w 25 minucie 11-5. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. Zespół z Nowego Sącza cały czas miał przewagę, a znakomicie dysponowana Kulig nie tylko zdobywała bramki, ale równie dobrze rozgrywała i po 35 minutach po jej akcji było 16-6 dla sądeczanek. Od tego momentu gospodynie już nie istniały na boisku. Szybka kontra Sroki dała 23 celne trafienie. Mecz rzutem z drugiej linii zakończyła Olejarczyk.
- Bardzo cieszy zwycięstwo i jego rozmiary – mówią trenerzy zespołu Dwójka Profil Włodzimierz Strzelec i Paweł Szafran. - Wreszcie drużyna zagrała na wysokim poziomie, co już od pewnego czasu sygnalizowała. Mamy nadzieję, że przyszły dla nas lepsze czasy. Warto podkreślić bardzo dobrą formę bramkarki Kamieniarz, która odbiła aż 37 rzutów, a puściła tylko 11.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0