Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna – Sensacja w Nowym Sączu. Gospodynie lepsze od wicemistrzyń Polski

Daniel Weimer
(KOW)
W rewanżowym meczu I rundy play-off superligi kobiet Olimpia/Beskid Nowy Sącz pokonała Zagłębie Metraco Lubin 28:27. Olimpia/Beskid Nowy Sącz - Zagłębie Metraco Lubin 28:27 (12:17) Bramki: Dubajova 8, Leśniak 4, Gadzina 4, Maślanka 4, Masna 4, Płachta 2, Szczecina 2 - Pielesz 7, Jelić 4, Załęczna 3, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 3, Piekarz 2, Pałgan 2, Lalewicz 1, Bader 1, Piechnik 1.

Gdy na przerwę drużyny schodziły przy pięciobramkowym prowadzeniu zdecydowanych faworytek z Lubina, marzeniem trenerki i działaczy Olimpii/Beskidu było nawiązanie z Zagłębiem rywalizacji w drugiej połowie.

Rzeczywistość przeszła ich oczekiwania. Niesione dopingiem publiczności, grające z olbrzymią wolą walki sądeczanki nie tylko odrobiły straty, ale w dramatycznej końcówce wyszły na prowadzenie, by nie oddać go ostatniej syreny.

Jeszcze w 49 min było 22:25, ale od tego momentu na parkiecie zaczęło dochodzić do nieprawdopodobnych zdarzeń. Gole Kamili Szczeciny, Joanny Gadziny i Katariny Dubajovej sprawiły, że przewaga Zagłębia zmalała do jednej bramki. Do wyrównania doprowadziła w 55 min atomowym rzutem z dystansu Anna Maślanka, a rozstrzygające o końcowym wyniku bramki do swego konta dopisały Paulina Masna i Dubajova.

Trudno opisać euforię, jaka po meczu zawładnęła zawodniczkami z Nowego Sącza i ich kibicami.

Radością promieniała trenerka Lucyna Zygmunt. Przed południem wygrała konkurs na dyrektora Gimnazjum nr 5, by wieczorem świętować zwycięstwo.

- To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - przyznała wzruszona Zygmunt.

Podziwu dla postawy zawodniczek MKS nie krył także obecny na meczu były trener kadry mężczyzn Bogdan Wenta.

- Sądeczanki podobały mi się już w pierwszej połowie, ale w kilku momentach zabrakło im doświadczenia - mówił trener. - Natomiast po przerwie przecierałem oczy ze zdumienia. Ambicja miejscowych była ogromna. Dziewczęta są ponadto dobrze wyszkolone technicznie. Przed dwoma tygodniami przeprowadziłem z nimi pokazowy trening.

O awansie zadecyduje trzeci mecz w środę w Lubinie.