Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pokaz multimedialny i bezpłatne autobusy dla chętnych na otwarcie Brainville

Paweł Szeliga
Nowoczesny obiekt na Górze Zabełeckiej w Nowym Sączu ma 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Zbudowano go na działce wielkości dwóch hektarów. Budynek ma cztery kondygnacje, w tym jedną pod ziemią, gdzie znajdują się parkingi. Wygląda imponująco
Nowoczesny obiekt na Górze Zabełeckiej w Nowym Sączu ma 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Zbudowano go na działce wielkości dwóch hektarów. Budynek ma cztery kondygnacje, w tym jedną pod ziemią, gdzie znajdują się parkingi. Wygląda imponująco FOT. STANISŁAW ŚMIERCIAK
Prawie dwa lata po pierwszym, wyznaczonym terminie uruchomienia miasteczka multimedialnego "Brainville", monumentalny budynek przy ul. Myśliwskiej 2 otworzy swoje podwoje. 16 maja o godz. 20 wszyscy sądeczanie będą mogli zobaczyć imponujący pokaz multimedialny na ścianie obiektu, a dzień później wejdą do jego wnętrza.

Sądeczan dowiozą na miejsce za darmo autobusy, kursujące kilka razy dziennie na trasie WSB-NLU-Brainville.
- Chcemy, żeby ten imponujący obiekt przestał być tajemnicą dla sądeczan - wyjaśnia Tadeusz Węgrzyński, wiceprezes spółki. Przyznaje, że z powodu kłopotów, na jakie napotkano podczas realizacji inwestycji, nie ma tam jeszcze jej serca, czyli zestawu serwerów o ogromnej mocy obliczeniowej. Brakuje też laboratorium, niezbędnego do uruchomienia produkcji filmowej. Mają tam powstawać m.in. animacje oraz efekty specjalne do filmów trójwymiarze.

Do tej pory wynajmem powierzchni w Brainville zainteresowało się 30 firm z branży IT. Zajmą 60 proc. pomieszczeń w budynku. Spółka wciąż czeka na oferty od kolejnych najemców. Tadeusz Węgrzyński podkreśla, że nie muszą być koniecznie związane z branżą najnowszych multimedialnych technologii. Nie wyklucza, że z czasem ze strony najemców pojawi się zapotrzebowanie na zorganizowanie w obiekcie jakiejś działalności usługowej.

Przez najbliższe 20 lat Brainville, którego budowę dofinansowała Unia Europejska, nie może przynosić spółce dochodów. Te, które wygeneruje wynajem pomieszczeń muszą być wykorzystane do tworzenia możliwości rozwoju w Brainville nowych firm.

- To będzie rodzaj inkubatora przedsiębiorczości - wyjaśnia Tadeusz Węgrzyński. Miasteczko ma pobudzać ludzi twórczych do działania i dawać im możliwości realizowania swoich zamierzeń, na przykład poprzez dostęp do sprzętu i technologii. Dopiero po 20 latach działania spółka będzie mogła traktować "Brainville" na zasadach biznesowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto