Polska wygrała z Grecją 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Bydgoszczy. Bramki strzelili Marcin Wasilewski w 47. minucie oraz debiutujący w polskiej reprezentacji Francuz z polskim obywatelstwem ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Polska wygrała z Grecją 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Bydgoszczy. Bramki strzelili Marcin Wasilewski w 47. minucie oraz debiutujący w polskiej reprezentacji Francuz z polskim obywatelstwem Ludovic Obraniak w 79. minucie.


Początek pierwszej połowy był nieco bezbarwny. W polskiej drużynie najbardziej widoczny był Robert Lewandowski, który kilka razy próbował przeforsować obronę Greków, jednak te wysiłki nie przynosiły efektów. Polscy piłkarze próbowali różnych wariantów - z daleka strzelał Rafał Murawski, a swoje umiejętności techniczne na bramkę próbował zamienić Ebi Smolarek. Po 45 minutach na tablicy wyników było jednak 0:0.


W drugiej połowie na boisko wszedł Ludovic Obraniak, Francuz z polskim obywatelstwem, który zadebiutował w polskiej drużynie narodowej. Okazało się, że decyzja Leo Beenhakkera była "strzałem w 10", bowiem już pierwsza akcja z udziałem tego piłkarza przyniosła Polsce gola. W polu karnym w obrotu lekko uderzył Marcin Masilewski, a piłka odbiła się od nóg Obraniaka, zmyliła bramkarza Greków i wpadła do ich bramki.


Kilkanaście minut później w Bydgoszczy rozpadał się deszcz. To nieco utrudniało poczynania obu drużynom. Nie przeszkadzało jednak Ludovicowi Obraniakowi, który w 79. minucie został bohaterem spotkania. Debiutant w naszej reprezentacji kilkanaście metrów od greckiej bramki dostał podanie od Pawła Brożka, bez namysłu uderzył i pokonał bramkarza gości.

Mecz Polska-Grecja był ostatnim sprawdzianem naszej drużyny narodowej przed kolejnymi spotkaniami w eliminacjach mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" zajmują w tej chwili trzecie miejsce w tabeli grupy 3. za Słowacją i Irlandią Północną, którą będą podejmować 5 września w Chorzowie.Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!