Żółte meble i dodatki powinny zdecydowanie poprawić nasz nastrój jesienią Żółte meble i dodatki powinny zdecydowanie poprawić nasz nastrój jesienią

Żółte meble i dodatki powinny zdecydowanie poprawić nasz nastrój jesienią (© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Psycholodzy już dawno udowodnili, że kolory, które nas otaczają, mają wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Co więcej, aby kuchnia, salon czy sypialnia dbały o nasz dobry humor, wystarczy ustawić w nich kilka dodatków w odpowiednich barwach.

W doborze kolorów dominujących w naszych domach nie powinniśmy się kierować tylko własnymi upodobaniami i modą. Barwy definiują nasze nastroje. Moc koloru może wywołać rozdrażnienie, ale także uspokoić, zrelaksować, pobudzić do działania, rozbudzić namiętność, a nawet ochłodzić fizycznie lub rozgrzać. I tak, ten, kto mocno eksploatuje się w ciągu dnia w pracy i wraca do domu, by odpocząć, powinien malować ściany barwami ciepłymi oraz wybierać meble i różne akcesoria w takim właśnie kolorze.

Czytaj też: Odpowiednio oświetlone mieszkanie zmniejsza jesienną depresję

Warto postawić też na kolory ziemi: żółcienie, zielenie, róże. Jeśli mamy problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, urządźmy kuchnię w kolorze niebieskim - hamuje apetyt. Aby skorzystać z dobrodziejstw koloroterapii, nie musimy od razu przemalowywać ścian. Wystarczy kupić do jadalni niebieskie talerze, obrusy, dywaniki.

Porannym śpiochom poleca się umieszczenie w kuchni kilku czerwonych dodatków, bo dodają energii. Czerwień podnosi poziom adrenaliny, aktywizuje mózg do pracy i wprawia nas w lepszy nastrój. Do działania pobudzą nas też fioletowe i żółte dodatki. Fiolet pomoże nam usunąć zmęczenie, zniweluje bezsenność, złagodzi stres. Żółte meble i dodatki w domu poprawią nasz nastrój, ale też zwiększą apetyt. Wyraziste róże, zielenie oraz jasne odcienie niebieskiego na ścianach nadadzą wnętrzu lekkości, pomogą się zrelaksować, a jednocześnie skupić. Zielony działa uspokajająco i zmniejsza stres. Niebieski nie tylko relaksuje, ale też poprawia szybkość myślenia, pomaga w zasypianiu i działa chłodząco.

Zobacz także: Zmień wystrój na jesień! Dodatki z motywem wełny to hit tego sezonu

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!