Runmageddon w Wierchomli Małej. Malowniczy widok kontra mordercza trasa [ZDJĘCIA]

Janusz Bobrek
Ponad 1200 osób wystartowało w weekendowym biegu z przeszkodami, charakteryzującym się wysokim poziomem trudności. - Piękna pogoda, zapierające dech w piersiach krajobrazy, śnieg i mocny wycisk - tak uczestnicy Pierwszego Zimowego Górskiego Runmageddonu opisują, to co przez dwa dni działo się na stoku w Wierchomli Małej.

Górzysty teren z dużą liczbą podbiegów i zbiegów dał się we znaki startującym. - To był bardzo wymagający bieg. Brałem udział w dwóch górskich wydarzeniach w Myśleniach i w Szczyrku i żaden z nich nie posiadał aż tak dużej różnicy wysokości na trasie. Cały czas wbiegaliśmy i zbiegaliśmy pokonując przeszkody, a niekiedy grzęznęliśmy po kostki w śniegu. To było prawdziwe wyzwanie, a nagrodą był piękny widok ze szczytu na panoramę polskich tart - opowiada Maciej, uczestnik biegu Classic.

W sobotnim biegu Rekrut wzięło udział 485 osób. Wszyscy bohatersko przebiegli 6 kilometrów i pokonali ponad 30 morderczych przeszkód. W klasyfikacji Elite Mężczyzn, do której zaliczane są osoby pokonujące przeszkody samodzielnie, trzy pierwsze miejsca kolejno zajęli reprezentanci małopolski z drużyny: Gorący Potok Team, 1. Piotr Prusak 2. Robert Krzystyniak 3. Bartosz Świętek. Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Simona Hajosteková.

-Wierchomla okazała się miejscem idealnym dla naszego ekstremalnego biegu. Z jednej strony, była niecodziennym egzaminem siłowym, z drugiej, zmęczenie koiła dodającym energii widokiem. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i dziękuję naszemu partnerowi Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla i Hotelowi Wierchomla Ski & Spa Resort za gościnne przyjęcie. Ten bieg zakończył sezon zimowy, a teraz wszyscy razem czekamy już na kolejny górski Runmageddon, tym razem w maju, w Myślenicach - mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

W niedzielę, trasę Classic - dystans 12 kilometrów najeżony co najmniej 50 przeszkodami pokonało 735 uczestników. W serii Elite Mężczyzn najlepszy był Tomasz Oślizło z xRunners. Drugie miejsce zajął kolega z tej samej drużyny: Sebastian Kasprzyk. Trzecie - Dawid Hajnos z drużyny Gorący Potok Team. W klasyfikacji kobiet, pierwsze i trzecie miejsce „wybiegły” kolejno Aleksandra Kluczka, Justyna Kępa z Husaria Race Team, drugie wywalczyła Małgorzata Szaruga, reprezentantka SOCIOS SILESIA. Bieg w Wierchomli Małej był ostatnią okazją na zdobycie tytułu Zimowego Weterana. Osoby, które w dwóch poprzednich, zimowych biegach w Warszawie i Ełku pokonały trasę Hardcore i Rekrut, tym razem musiały przebiec dystans Classic, by na końcu otrzymać upragnione wyróżnienie. 250 uczestników zakończyło zimowy sezon, otrzymując statuetkę Zimowego Weterana.
(źródło: Runmageddon)

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto