(© fot. archiwum polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na początku marca odbędą się XIII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych. Do Nowego Sącza przyjadą przyjadą przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni z całego kraju, aby promować swoją ofertę edukacyjną.

Corocznie targi odwiedza kilka tysięcy uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych oraz przedstawiciele kilkudziesięciu uczelni wyższych z terenu całej Polski. - Dzięki targom tegoroczni maturzyści mają możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wielu renomowanych uczelni, a także szkół policealnych w jednym miejscu, bez konieczności wyjazdów na kosztowne „dni otwarte” – mówi Artur Franczak, prezes Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu, które organizuje targi.

W tym roku obok mocnej ekipy z Krakowa (udział w targach potwierdziły między innymi Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, Krakowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Europejska) w Nowym Sączu pojawią się również przedstawiciele uczelni z Łodzi, Przemyśla, Tarnowa, Rzeszowa oraz Kielc.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas imprezy wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych Sądeckiego i Powiatowego Urzędu Pracy oraz zapoznać się z ofertą Sądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Dodatkowo na targach pojawią się także przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu i Komendy Miejskiej Policji. Przedstawią oni uczestnikom targów alternatywną drogę kariery zawodowej.

- Ponadto, zaprosiliśmy także przedstawicieli Lokalnego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Małopolsce, którzy podpowiedzą młodym osobom, jak założyć własny biznes za unijne dotacje - dodaje Artur Franczak.

XIII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych odbędą się 3 marca 2011 roku w hali MOSiR w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej 34, w godzinach od 10: 00 do 14:00.

Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Tarnów: zabiła go siostra, bo rozlało się mleko

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!