Siatkówka OrlenLiga. Zwycięski marsz muszynianek trwa

Jerzy Cebula
Trwa zwycięska passa drużyny Bogdana Serwińskiego. Tym razem mineralne po trudnym meczu pokonał zespół Tauron Dąbrowa Górnicza. Spośród najlepszych zespołów z poprzedniego sezonu tylko Chemik zdołał pokonać muszynianki.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)
MVP: Karolina Różycka.
Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Ciaszkiewicz-Lach, Plchotowa, Carter, Różycka, Wojcieska, Radenkovic, Maj – Erwardt (libero) oraz Kurnikowska, Gierak.
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Mancuso, Sobolska, Kaliszuk, Staniucha – Szczurek, Dziękiewicz, Urban (libero), Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska
Przed spotkaniem wielu fachowców i kibiców zastanawiało się czy muszyniankom uda się podtrzymać zwycięską passę. Okazało się, że tak, a dzięki zwycięstwu zespół Bogdana Serwińskiego znów jest liderem, przynajmniej do czasu zakończenia meczu Chemika Police. Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gości. Siatkarki z Dąbrowy były skuteczniejsze w ataku i dobrze broniły prowadząc 4-1. Na szczęście muszynianki szybko opanowały nerwy, a po atakach Carter, Różyckiej oraz blokach Plchotovej gospodynie prowadziły 8-7. Po drugiej przerwie technicznej siatkarki znad Popradu powiększyły przewagę do stanu 19-13. Wydawało się, że koniec seta jest bliski. Chwila dekoncentracji spowodowała, że rywalki po serii udanych akcji Szczurek, Dziękiewicz i Kaliszuk było 21-20 dla przyjezdnych. Na szczęście mineralne szybko odrobiły straty, a seta zakończyła Różycka. Bardzo podobnie wyglądała druga część meczu. Prowadzenie objęła Dąbrovia, ale kiedy na tablicy pojawił się wynik 10-6 dla gości zanosiło się na duże emocje. Znów o sobie dały znać Carter i Różycka, które doprowadziły do remisu 13-13, a chwilę później było 16-13 dla muszynianek. Ostatecznie seta kończy błąd Kaliszuk. Trzecia część spotkanie był bez historii. Na parkiecie niepodzielnie panowały gospodynie, które prowadziły już 18-9. Zawodniczki z Muszyny nie dały już pograć rywalkom i pewnie wygrały. Kolejny mecz mineralne zagrają w Bielsku, a pierwszą rundę zakończą meczem z Developresem Rzeszów.