Informowaliśmy o wakacyjnej wymianie dzieci z domów dziecka, którą zorganizowały Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" oraz Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Informowaliśmy o wakacyjnej wymianie dzieci z domów dziecka, którą zorganizowały Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" oraz Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Kilka tygodni temu nad Bałtykiem przebywały dzieci spod Wawelu. Teraz przyszedł czas na rewanż.


Dzieci z Gdańska do Krakowa przyjechały w sobotę rano i będą u nas przebywać przez tydzień, oczywiście pod opieką osób z SKWK. W sobotę już czekało na nich śniadanie i oczywiście zakwaterowanie. To był jednak dopiero początek atrakcji, bo po odpoczynku oraz obiedzie, dzieciaki pojechały do Sosnowca, gdzie mogły zobaczyć na żywo mecz Wisły z Bełchatowem. Niedziela przyniosły nowe wrażenia młodym gdańszczanom. Zwiedzanie Krakowa, lot balonem, wizyta w Aqua Parku, a wieczorem msza w kościele oo. Dominikanów. W poniedziałek dzieci wsiadły do autokaru i obrały kurs na Wadowice. Tutaj zostały przyjęte w Urzędzie Miasta, od którego otrzymały podarki. Jak Wadowice, to nie mogło zabraknąć oczywiście wizyty w Domu Jana Pawła II, która była dla dzieci dużym przeżyciem.

Organizatorzy pobytu dzieci z Gdańska zabrali je również do parku miniatur, gdzie mogły zobaczyć Koloseum, Łuk Triumfalny ale również nieodległy od ich rodzinnego Gdańska, zamek w Malborku.
Całość pobytu w Wadowicach zakończyła kolacja, na której nie mogło oczywiście zabraknąć słynnych na cały świat kremówek papieskich... Wczoraj dzieci odwiedziły stadion Wisły przy ul. Reymonta, gdzie mogły nie tylko zobaczyć jak powstaje nowy obiekt, ale również spotkały się z drużyną mistrzów Polski. To również było dla dzieci wielkie przeżycie, które na pewno na długo zapamiętają.
Do końca pobytu w Krakowie na dzieci czeka jeszcze wiele atrakcji. SKWK przygotowało bowiem bardzo bogaty plan pobytu.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!