36,5-metrowe słupy oświetleniowe zniknęły ze stadionu Cracovii.Stały dokładnie pomiędzy Wawelem a Błoniami, skutecznie burząc perspektywę widokową i wzbudzając zażarte spory pomiędzy krakowskimi architektami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
36,5-metrowe słupy oświetleniowe zniknęły ze stadionu Cracovii.Stały dokładnie pomiędzy Wawelem a Błoniami, skutecznie burząc perspektywę widokową i wzbudzając zażarte spory pomiędzy krakowskimi architektami. - I bardzo dobrze, że maszty zniknęły z tego miejsca - mówi Borysław Czarakcziew, krakowski architekt.


- Tyle tylko, że teraz trafią na stadion Hutnika burząc perspektywę opactwa w Mogile, a z tego już nie ma się co cieszyć - dorzuca. Nowe oświetlenie na Cracovii zamontowanie będzie w zadaszeniu trybun na ruchomych wysięgnikach, które podnoszone będą tylko na czas rozgrywek. Po zakończeniu meczu konstrukcja będzie automatycznie składana do wysokości 15 metrów. Akcja przetransportowania molochów zaczęła się w piątek o godz. 2 w nocy. Dwie specjalne ciężarówki z firmy ZTE Katowice przewiozły ulicami Krakowa cztery maszty.


- Nie mieliśmy żadnych problemów z transportem. Cała akcja zajęła nam jakąś godzinę - mówi Jacek Fanasiuk zZ TE.Przed stadionem Hutnika witała nas niewielka grupka kibiców. - To ważne wydarzenie, bo dzięki temu będzie mogła grać mecze w Krakowie nasza Wisła - mówi Darek, kibic "Białej Gwiazdy". Na montaż słupów nie zgadzali się mieszkańcy i pobliskie opactwo Cystersów. W kwietniu doszło do kompromisu. - Cystersi zgodzili się na instalację, ale tylko do maja 2012 roku - przypomina Andrzej Szmyt, wiceprezes klubu. - Oświetlenie będzie gotowe na przełomie sierpnia i września - dodaje. Jeżeli wszystkie prace przy budowie stadionu będą przebiegać w terminie, Wisła zagra tu pierwszy mecz jeszcze we wrześniu.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!