(© Conowego.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Naukowcy z University of Michigan opracowali technologię, która pozwoli zamienić ruch na energię elektryczną. Ich zdaniem idealnie sprawdzi do ładowania urządzeń elektrycznych poprzez dotykanie ekranu.

Zaprezentowane urządzenie to bardzo cienka płytka krzemowa połączona z warstwami srebra, ferroelektrycznego polipropylenu oraz poliamidu. Pozwala ona generować energię elektryczną z podłoża, na które wywierana jest siła nacisku.

Naukowcy twierdzą, że opracowana technologia przyjęłaby się w urządzeniach elektrycznych wyposażonych w ekrany dotykowe. Wykorzystana przy produkcji smartfonów, smartwatchów i tabletów pozwoliłaby na doładowywanie baterii w ciągu dnia bez konieczności podłączania do stałego źródła napięcia. Użytkownik dotykając ekranu miałby ładować ogniwo swojego urządzenia.

Czytaj więcej na Conowego.pl


Aktualności

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: