Tylko remis Sandecji

Jerzy Cebula
Przed meczem było wiadomo, że nie będzie łatwo. Rywale mimo że są beniaminkiem mają w swoim składzie wielu bardzo dobrych zawodników, a Arak wybija się ponad poziom sportowy I ligi. Sądeczanie prowadzili już 3-1, ale nie zdołali, kolejny już raz, utrzymać korzystnego wyniku.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:1)
0:1 Ryndak 7, 1:1 Aleksander 20, 2:1 Aleksander 53 (k), 3:1 Bartków 65, 3:2 Arak 68, 3:3 Arak 79
Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie).

Żółte kartki: Aleksander, G. Baran (Sandecja Nowy Sącz).

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Adrian Danek (62 Mateusz Bartków), Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Maciej Małkowski, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kasprzak (46 Josef Rokitniczek), Grzegorz Baran, Matej Nather, Bartłomiej Dudzic, Arkadiusz Aleksander (73 Ołeksandr Tarasenko).

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Krzysztof Markowski, Konrad Budek, Jovan Ninković, Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Tomasz Szatan (69 Michał Fidziukiewicz), Martin Pribula, Jakub Arak.

Mecz rozpoczął się od szybkich i groźnych ataków Sandecji. Kiedy kibice oczekiwali gola ten padł, ale dla gości. Pierwszą kontrę skutecznie wykończył Ryndak, który wykorzystał błąd obrony. Gospodarze chcieli jak najszybciej wyrównać, ale brakowało skuteczności. W 20 minucie Aleksander wykorzystał podanie od Dudzica. Po zmianie stron Sandecja atakowała i 52 minucie Dudzic próbując odegrać piłkę do Aleksandra został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola wykorzystał Aleksander. Kiedy 3 minuty po wejściu na boisko Bartków podwyższył wynik na 3-1 wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Zagłębie zaatakowało, a szybki Arak dwa razy ograł obronę gospodarzy doprowadzając do remisu i takim wynikiem zakończył się mecz.