W piątek, 16 grudnia w hali Wisły Kraków odbyła się czwarta edycja "Charytatywnej Świętej Wojny". Studenci dwóch największych uczelni w Krakowie połączyli siły w celu zebrania pieniędzy i promowania Fundacji Ronalda McDonalda, która prowadzi dom dla rodziców małych pacjentów przy szpitalu uniwersyteckim w Prokocimiu.

Emocjonujące spotkanie rozpoczęło się w piątek o godzinie 11. Między drużynami z Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego rozegrane zostały mecze w dwóch dyscyplinach - futsal mężczyzn i koszykówka kobiet. Zacięta walka obu zespołów zakończyła się zwycięstwem AGH.

- Charytatywna Święta Wojna poprzedza wyjątkowy, świąteczny czas, kiedy często uświadamiamy sobie, że są na świecie ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy. To idealny moment na udowodnienie, że wszyscy studenci mają wielkie serca. - mówi Tomasz Pytko, prezes All In UJ, pomysłodawca meczu.

W czasie imprezy udało się zebrać pieniądze dla Fundacji Ronalda McDonalda, która prowadzi dom dla rodziców małych pacjentów przy szpitalu uniwersyteckim w Prokocimiu.

W Krakowie otworzono największy Starbucks w Polsce!

Autor: Anna Kaczmarz

Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!