Wzmożony ruch widać już od kilku dni w okolicach cmentarza komunalnego przy ul Wzmożony ruch widać już od kilku dni w okolicach cmentarza komunalnego przy ul

Wzmożony ruch widać już od kilku dni w okolicach cmentarza komunalnego przy ul. Rejtana (© Stanisław Śmierciak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W związku z dniem Wszystkich Świętych zmieni się przy cmentarzach organizacja ruchu. W środę rusza ogólnopolska akcja "Znicz 2012", która zakończy się w nocy 4 listopada. Podinsp. Andrzej Krok, naczelnik sądeckiej drogówki, zapowiada wzmożone kontrole pojazdów i zachęca do korzystania z komunikacji publicznej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu uruchomi linię "0". Autobus będzie co 30 minut jeździć z os. Helena przez ul. Kościuszki, al. Wolności, ul. Rejtana, Kilińskiego, Lwowską do przystanku przy Sucharskiego. Pozostałe autobusy mają kursować jak w dni świąteczne.

Przy wszystkich cmentarzach obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/godz. W dzielnicy Gołąbkowice przy ulicy Lwowskiej zakaz zatrzymywania się od strony cmentarza. Parkować można po jednej stronie ulicy Prażmowskiego i Nowochruślickiej oraz na parkingu Galerii Gołąbkowice.

Podobne zasady obowiązują w okolicach cmentarza komunalnego. Zakaz zatrzymywania dotyczy ul. Rejtana i Husarskiej, na ulicy Pierackiego i Stolarskiej jeden kierunek ruchu, przejazd od ul. Śniadeckich w kierunku Kilińskiego. Pojazdy można zostawiać na wyznaczonych parkingach wzdłuż cmentarza przy ul. Rejtana, po lewej stronie Śniadeckich, Pierackiego i na parkingu przy tej drugiej ulicy. Parkowanie dozwolone jest też po jednej stronie ulic Emili Platter, Klasztornej i Konopnickiej. Można korzystać z placów postojowych przy kościele.

W dzielnicy Zawada zostawimy auto po jednej stronie ul. Nawojowskiej od skrzyżowania z ul. Krętą po stronie kościoła, oraz po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach przy kościele i cmentarzu. Zakaz zatrzymywania obowiązuje na ul. Nawojowskiej, na wysokości cmentarza.

W dzielnicy Biegonice w okolicach cmentarza nie można stanąć pojazdem po prawej stronie ul. Węgierskiej od skrzyżowania z ul. Biegonicką w kierunku centrum miasta. Miejsca parkingowe znajdziemy na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza i na okolicznych ulicach.

Przy cmentarzu w dzielnicy Helena parkować można przy ul. Starowiejskiej od strony cmentarza, tak samo przy ul. św. Heleny i Jesionowej. Policja apeluje, aby odwiedzając groby 1 listopada uważać na złodziei kieszonkowych. Nie należy brać z sobą większych sum pieniędzy i cennych przedmiotów, a jeśli tak się stanie, to nie chować ich do zewnętrznych kieszeni.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!