Stowarzyszenie Manko, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej PolskaBezDymu zaprasza na 4 dniowy przegląd Filmowy „Wypalone Kino” Historia kina doskonale odzwierciedla przeobrażenia, jakie ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Stowarzyszenie Manko, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej PolskaBezDymu zaprasza na 4 dniowy przegląd Filmowy „Wypalone Kino”


Historia kina doskonale odzwierciedla przeobrażenia, jakie następowały nie tylko w kulturze, ale i w społeczeństwie. Jej analiza pozwala dostrzec, jak zmieniało się postrzeganie palenia papierosów na przestrzeni XX wieku. Edukacyjny wymiar przeglądu to przede wszystkim nastawienie na interakcję z widzem: wywołanie przemyśleń, dyskusji, wyciąganie wniosków. Formuła przeglądu zwraca uwagę na artystyczny wymiar prezentowanych form filmowych - obraz uzależnienia w sztuce i dym ukazane będą niejednokrotnie jako środek wyrazu filmowego.

Przegląd jest okazją do niestandardowego spojrzenia na sztukę audiowizualną, daleki jest natomiast od moralizatorstwa. W jego trakcie zaprezentowane zostaną filmy długometrażowe, dokumentalne, animacje oraz reklamy. Materiał audiowizualny uzupełnią wykłady prowadzone przez ekspertów, a także spotkania z wybitnymi twórcami. Poprzez odpowiedni dobór filmów do uczestnictwa w wydarzeniu chcemy zachęcić zarówno młodych, jak i dojrzałych widzów.

„Nakręć się społecznie” Konkurs na najlepszy film/spot promujący kampanię Polska Bez Dymu ma zaktywizować młodych twórców (zarówno profesjonalistów jak i amatorów) do stworzenia reklamy społecznej spójnej z ideą kampanii. Celem konkursu jest zachęcenie do działania i twórczej polemiki z problemem palenia tytoniu, a także zwrócenie uwagi na ciekawy rodzaj filmu, jakim jest reklama społeczna.

Mamy nadzieję, że filmy wyłonione w konkursie w ciekawy i świeży sposób zaprezentują ideę kampanii szerokiej publiczności, jaką w tym przypadku jest społeczeństwo polskie.
W programie Przeglądu Filmowego Wypalone Kino zaprezentowane zostaną takie hity jak: „Błękitny anioł”, „Good Night and Good Luck”, „ Kawa i papierosy”, „Pętla”.

Przegląd Filmowy „Wypalone Kino” odbędzie się w październiku 2009 r. w krakowskiej Rotundzie.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!