Za dwa tygodnie nowy rok szkolny rozpocznie ponad 5 i pół milionów uczniów. Rodzice powoli zaczynają kupować dla swoich pociech podręczniki i przybory szkolne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Za dwa tygodnie nowy rok szkolny rozpocznie ponad 5 i pół milionów uczniów. Rodzice powoli zaczynają kupować dla swoich pociech podręczniki i przybory szkolne.
Ministerstwo Edukacji Narodowej kolejny raz przygotowało program "Wyprawka szkolna". Rzecznik MEN'u Grzegorz Żurawski powiedział, że uczniowie ze szkół podstawowych mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 150 lub 170 złotych. Gimnazjaliści mogą liczyć na 280 złotych. O takie dofinansowanie może się starać każda rodzina, której dochód na jednego członka nie przekracza 350 złotych. Wnioski w tej sprawie należy składać u dyrektora szkoły.


Pieniądze z dofinansowania powinny starczyć na zakup prawie wszystkich podręczników. Księgarz Antoni Talko twierdzi, że komplet książek dla pierwszoklasisty kosztuje mniej niż 200 złotych.
Ministerstwo przeznaczyło na program 104 miliony złotych. Grzegorz Żurawski powiedział, że wzrost tej sumy w porównaniu z poprzednimi latami ma związek z wprowadzeniem nowej podstawy programowej. Nowy program wiąże się z wymianą wszystkich podręczników.


Ministerstwo szacuje, że z tego programu skorzysta około pół miliona uczniów. Dodatkową pomoc oferuje Polski Czerwony Krzyż. Urszula Okoń z PCK zapowiedziała, że przez cały sierpień będzie trwać akcja "Wyprawka dla Żaka". Wolontariusze w całej Polsce zbierają pieniądze oraz przybory szkolne , z których powstaną później kompletne wyprawki. Polski Czerwony Krzyż zamierza ich przygotować 20 tysięcy. Aby ubiegać się o taką pomoc należy zwrócić się do najbliższej jednostki PCK lub ośrodków pomocy społecznej.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!