Zagłębie Sosnowiec-Drutex-Bytovia 1:1. Zespoły podzieliły się punktami

Zagłębie Sosnowiec - Drutex-Bytovia 1:1
Zagłębie Sosnowiec - Drutex-Bytovia 1:1 Łukasz Boyke
Drutex-Bytovia Bytów zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Zespół Pawła Janasa prowadził już po pierwszym kwadransie.

Spotkanie w Sosnowcu rozpoczęli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie meczu zagrozili bramce Drutex-Bytovii Bytów. Piłka uderzona przez Mateusza Września przeleciała jednak nad poprzeczką.

Czarno-biało-czerwoni natomiast próbowali zaskoczyć rywali. W 12 minucie spotkania z dystansu uderzył Janusz Surdykowski, ale strzał okazał się niecelny. Trzy minuty później zespół Janasa wyszedł na prowadzenie. Bramkę zdobył Mariusz Kryszak.

W 38 minucie spotkania natomiast Janusz Surdykowski przegrał w solowym pojedynku z golkiperem gospodarzy, który uratował zespół od straty drugiej bramki.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia pomoże kontuzjowanemu Sebastianowi Małkowskiemu

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od ataków na bramkę Mateusza Oszmańca. W 69 minucie spotkania Łukasz Grube pokonał golkipera Drutex-Bytovii i doprowadził do wyrównania wyniku.

Do końca spotkania częściej atakowali gospodarze. Pomimo aż pięciu doliczonych minut do regulaminowego czasu gry, wynik nie uległ zmianie. Zespoły podzieliły się punktami.

Komentarz trenera Pawła Janasa w piątkowym wydaniu Dziennika Powiatu Bytowskiego.

Bramki: 69. Grube – 15. Kryszak
Kartki: 31. Wojcieszyński (SOS), 89. Sadowski (SOS) – 75. Surdykowski (BTW), 87. Kazimierowicz (BTW)
Zagłębie Sosnowiec: Struski – Sierczyński, Grudniewski, Kursa, Ninković – Szatan (83. Tylec), Grube, Wojcieszyński( 73. Sadowski), Matusiak, Wrzesień – Tumicz.
Drutex-Bytów:Oszmaniec – Szewczyk, Wilczyński, Wróbel, Wróblewski – Kazimierowicz (89 Michalski), Kryszak (90+1.Michalski) (Mazurkiewicz, Pietroń - Surdykowski, Hirsz (65. Pięta).
Sędzia: Marek Śliwa (Kielce)