Zlot samochodów z czasów PRL był jedną z atrakcji Jarmarku Gródeckiego nad Jeziorem Rożnowskim. Kilkadziesiąt starych aut przyjechało w sobotę do Gródka nad Dunajcem aż spod Tarnowa. Wzbudziły tak duże zainteresowanie, że podczas wjazdu kolumny do wsi wyludniły się plaże.

Zlot samochodów z czasów PRLTuryści i miejscowi z podziwem przyglądali się m.in. odrestaurowanym syrenkom i warszawom. Ustawiali się w kolejce, by wsiąść do sportowego fiata X1/9 z 1977 r. czy mercedesa W100 z 1965 r. Przystawali przy dwóch czarnych wołgach Gaz-24 z 1968 r.

- Mojego sąsiada, prezesa spółdzielni produkcyjnej, wołga codziennie woziła do pracy - wspominał Jacek Gruszec z Opola, wypoczywający nad jeziorem. - Nie spodziewałem się, że zobaczę jeszcze takie auto.

Na jarmarku degustowano lokalne przysmaki i bawiono się przy muzyce zespołów regionalnych. Impreza była częścią Dni Jeziora Rożnowskiego, które potrwają do 24 sierpnia. Na każdy weekend przygotowano atrakcje.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!