Dodaj zdjęcie profilowe

avatarbbeatak

Nowy Sącz

W świątecznym klimacie w Zespole Szkół w Koniuszowej

2015-12-22 22:47:52

22 grudnia w Zespole Szkół w Koniuszowej już po raz kolejny odbyła się wigilia szkolna z udziałem uczniów, nauczycieli, dyrektora szkoły – Jarosława Glińskiego oraz zaproszonych gości, min.: Wójta Gminy Korzenna - Leszka Skowrona, Radnego Gminy Korzenna – Jacka Fornagla, Dyrektora DPS w Mogilnie - pana Tymona Klimka z małżonką, Prezesa PUK w Korzennej - Stanisława Przychockiego, Przewodniczącego Rady Rodziców – Pawła Garguli, emerytowanej dyrektor szkoły w Koniuszowej – Barbary Szarek oraz emerytowanej nauczycielki szkoły – Anieli Roli.
Zanim uczestnicy przełamali się opłatkiem życząc sobie zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem Agaty Ligęzy – Chyc, Anny Kity oraz ks. Marcina Bukowca.
Motywem przewodnim, osadzonego we współczesnych realiach widowiska, były słowa: Tam gdzie wygrywa dobro w ludzkim sercu, tam znów rodzi się Bóg. Młodzi aktorzy przypomnieli, że od tysięcy lat toczy się walka dobra ze złem, a każdy z nas szuka swego Betlejem, oczekując na przyjście Chrystusa. Zapracowani, zaplątania w wir codziennych spraw, nie zauważamy jednak, że każdego dnia puka do naszych drzwi sam Bóg, przybierając postać biednego, potrzebującego czy też niepełnosprawnego człowieka. Nucąc słowa znanej kolędy, pytali „ A dzisiaj czemu wśród ludzi tyle łez, jęków, katuszy?”, by w odpowiedzi powtórzyć za autorem „Bo nie ma miejsca dla Ciebie w niejednej człowieczej duszy”. Lekarstwem na wszelkie zło jest miłość, ona pokona zło w ludzkim sercu, a ten kto pragnie przemiany, odnajdzie swoje Betlejem.
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wybaczamy i prosimy o przebaczenie. Przypomnieli o tym również aktorzy, którzy swój piękny, skłaniający do refleksji występ, zakończyli słowami : choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak.
- Bardzo dziękuję organizatorom: pani Agacie Ligęzie-Chyc, pani Annie Kicie oraz ks. Marcinowi Bukowcowi za przygotowanie tak wspaniałej i głębokiej interpretacji Jasełek. Dziękuję uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum za doskonałe opanowanie tekstu oraz aranżację – mówi Jarosław Gliński dyrektor Zespołu Szkół w Koniuszowej. - Największym sukcesem i jednocześnie satysfakcją dla aktorów jest zainteresowanie widzów, którzy po występie nie szczędzili pochwał zarówno dla wykonawców jak i pomysłodawców. Największe zainteresowanie wykazywały dzieci z młodszej grupy przedszkolnej, dla których była to jedna z pierwszych okazji aby wziąć udział w przedstawieniu. Życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom, sponsorom i przyjaciołom Zespołu Szkół w Koniuszowej zdrowych, wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Spełnienia wszelkich marzeń i pomyślności na cały nadchodzący 2016 rok.


autor: A. Ligęza – Chyc
zdjęcia: Andrzej Gołębiewski

Jesteś na profilu bbeatak - stronie mieszkańca miasta Nowy Sącz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj