Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMagda

Nowy Sącz

Wielkie dziecięce święto pływania w Nowym Sączu

2017-05-31 16:56:03

Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 czerwca w godzinach 09.00-13.00, na pływalni przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na ulicy Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu. W wydarzeniu tym weźmie udział około 150 dzieci ze szkół podstawowych z Nowym Sączu, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Nowym Sączu przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.
Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich w wykonaniu zawodników z Klubu Pływackiego STP Nowy Sącz.
Jestem zdania, że warto promować ten piękny sport, jakim jest pływanie. To nie tylko wspaniały sposób rekreacji, ale również umiejętność, która przydaje się w całym dorosłym życiu. Festiwal Kinder+Sporta Radość z Pływania jest wspaniałą formą zaszczepienia w dzieciach chęci do aktywnego wypoczynku. Rywalizacji na wesoło również towarzyszą emocje i stres startowy, ale i tak chodzi głównie o dobrą zabawę. Cieszymy się, że dzieci z Nowego Sącza mogą wziąć udział w tej inicjatywie - powiedziała Agnieszka Brzeska, instruktor nauki pływania z MOSIR Nowy Sącz.
Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.
Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu pływalni przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.
O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.kindersport.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Beata Sadowska, PR Manager
Generations Sp. z o.o.
mail: b.sadowska@gnrs.pl
tel. +48 797 316 864

Jesteś na profilu Magda - stronie mieszkańca miasta Nowy Sącz. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj