Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory Samorządowe 2024. PiS przedstawił swoich kandydatów do rad i gabinetów włodarzy gmin. Chcą przejąć władzę w wielu samorządach powiatu

Lech Klimek
Lech Klimek
PiS przedstawił kandydatów
PiS przedstawił kandydatów Lech Klimek
Działacze Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatycy tej partii spotkali się na przedwyborczej konwencji. Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk i Patryk Wicher, posłowie z naszego, 14 okręgu wyborczego zaprezentowali kandydatów z powiatu gorlickiego do sejmiku wojewódzkiego oraz te osoby, które powalczą o stanowisko włodarza w Gorlicach i gminie Lipinki. Była to też okazja, by pokazać tych, którzy powalczą o przychylność wyborców, ubiegając się o miejsca w radach gmin i powiatu.

Wypowiedzi kandydatów i wpierających ich parlamentarzystów miały jeden wspólny mianownik, po ostatnich wyborach jest źle, ale PiS chce pracować dla dobra wszystkich, przejmując władzę w samorządach lub ją utrzymując w sejmiku.

- Prawie 3 miesiące rządu 13 grudnia pokazały, że niestety sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku - mówił Arkadiusz Mularczyk. - My potrafiliśmy w ostatnich lat pokazać, że można walczyć o zrównoważony rozwój kraju, że środki mogą iść do właśnie małych ojczyzn. Milionowe inwestycje drogi, domy kultury, szkoły świetlice, boiska sportowe to wszystko drodzy państwo służy mieszkańcom naszego kraju i myślę, że doceniamy to, co zostało zrobione. Musimy to kontynuować - podkreślił.

Barbara Bartuś wyraziła nadzieję, że wybory samorządowe zakończą się sukcesem PiS, a to sprawi, że będzie lepiej w naszym powiecie. Wyraziła też nadzieję, że nowy gospodarz Gorlic, miasta powiatowego, o ile wygra wybory, będzie naprawdę dbał o to, żeby w mieście żyło się lepiej.

- Wybory są na wszystkich szczeblach bardzo ważne, szczególnie teraz, w sytuacji kiedy tyle niekorzystnych zmian jest proponowanych i wdrażanych w naszym państwie - mówiła posłanka.

Te niekorzystne zmiany to choćby to, co ma się stać w szkołach. Chodzi tu o wycofywanie się z nauczania historię, wycofywanie przedmiotów szkolnych bardzo ważnych dla tożsamości Polaka, ograniczanie ilości lekcji religii.

- Ci, którzy obejmą urzędy burmistrzów i wójtów będą mogli wpływać na to, żeby w naszych szkołach dzieci mogły uczyć się spokojnie - podkreślała Barbara Bartuś. - Żeby nie było tego napływu innych systemów wartości niż ten, który wywodzimy z naszej chrześcijańskiej tradycji, z naszej chrześcijańskiej tożsamości - podkreślała.

Do walki o stanowisko burmistrza Gorlic wystartuje Beata Mikruta-Kawa, dotychczasowa radna miejska. Przez kilka lat tej kadencji wiceprzewodnicząca rady, zawodowo związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gorlicach gdzie piastuje funkcje dyrektora.

- W Gorlicach czas na zmianę, czas na to, żeby najważniejsze problemy były rozwiązywane w dialogu z mieszkańcami i przedsiębiorcami - stwierdziła.

W czasie konwencji PiS przedstawiono również kandydatkę to fotela wójta gminy Lipinki, z której pochodzi Barbara Bartuś. Do walki partia wystawi Iwonę Dybaś, mieszkankę Pagorzyny a zawodowo związanej z PSP w Gorlicach gdzie jest główną księgową.

Dwójka kandydatów do sejmiku województwa małopolskie to Jadwiga Wójtowicz, radna tej kadencji i Tomasz Płatek, który postanowił walczyć na wyższym szczeblu niż dotychczas, w tej kadencji jest radnym powiatowym.
- Podjęliśmy decyzję, że idziemy do wyborów, aby walczyć o Polskę taką, jaką mamy w sercach, nie na papierowych serduszkach na klapach garniturów - mówiła Jadwiga Wójtowicz.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto